Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Już niebawem bo 12 marca o godzinie 18.00 w Obornickim Ośrodku Kultury odbędzie się pokaz filmu prezentującego ostatnie sto lat w historii Obornik

Zobacz minione 100 lat

Wehikuł Czasu to pierwszy w historii Obornik film,  przedstawiający historię naszego miasta. W czterech odsłonach autorzy pokazali cztery płaszczyzny życia codziennego oborniczan. Projekt przygotowany na bazie  pomysłu Obornickiego Ośrodka Kultury przez Krzysztofa Nowackiego i Andrzeja Gintrowicza, zakłada częściowe odtworzenie historii Obornik na przestrzeni ponad stu lat. Autorzy cały materiał podzielili na cztery bloki tematyczne. Dowiemy się z nich m.in. o tym jakie warsztaty rzemieślnicze i zakłady pracy działały na terenie naszego miasta. Gdzie oborniczanie spędzali wolny czas, oraz w jaki sposób kultywowali wartości patriotyczne.

W przygotowanym materiale wykorzystano zdjęcia pochodzące ze zbiorów Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach, a także z prywatnych zbiorów mieszkańców naszego miasta. Oprócz zdjęć i fotografii autorzy znaleźli szereg materiałów filmowych , które dopełnia tekst historyczny prowadzący widza przez cały film. Lektorem w Wehikule Czasu jest młody uczyń Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach - Gracjan Hildebrandt, który bardzo chętnie podjął nowe wyzwanie, chcąc uczestniczyć w projekcie. Autorzy zdają sobie sprawę z tego, że materiał, który udało im się zebrać może nie być w pełni kompletny, ale za pośrednictwem tego filmu chcą rozpocząć dyskusję a także systematyzowanie historii Obornik. Starsi mieszkańcy naszego miasta z nostalgią będą spoglądać na miasto z ich młodości, a młodsi będą mieli okazję dowiedzieć się bardzo wielu ciekawych informacji o historii naszego miasta, w tym m.in.: co takiego  magicznego kryją w sobie obornickie łazienki, gdzie oborniczanie bawili się przed wojną, a gdzie po wojnie, oraz w jaki sposób działalni na rzecz rozwoju wartości patriotycznych. Film trwa godzinę i 15 minut, jednak ogląda się go szybko i płynnie, a tuż po jego zakończeniu pozostaje niedosyt i prośba o jeszcze więcej. Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071