Data: , ¬ródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Już niebawem bo 12 marca o godzinie 18.00 w Obornickim O¶rodku Kultury odbędzie się pokaz filmu prezentuj±cego ostatnie sto lat w historii Obornik

Zobacz minione 100 lat

Wehikuł Czasu to pierwszy w historii Obornik film,  przedstawiaj±cy historię naszego miasta. W czterech odsłonach autorzy pokazali cztery płaszczyzny życia codziennego oborniczan. Projekt przygotowany na bazie  pomysłu Obornickiego O¶rodka Kultury przez Krzysztofa Nowackiego i Andrzeja Gintrowicza, zakłada czę¶ciowe odtworzenie historii Obornik na przestrzeni ponad stu lat. Autorzy cały materiał podzielili na cztery bloki tematyczne. Dowiemy się z nich m.in. o tym jakie warsztaty rzemie¶lnicze i zakłady pracy działały na terenie naszego miasta. Gdzie oborniczanie spędzali wolny czas, oraz w jaki sposób kultywowali warto¶ci patriotyczne.

W przygotowanym materiale wykorzystano zdjęcia pochodz±ce ze zbiorów Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach, a także z prywatnych zbiorów mieszkańców naszego miasta. Oprócz zdjęć i fotografii autorzy znaleĽli szereg materiałów filmowych , które dopełnia tekst historyczny prowadz±cy widza przez cały film. Lektorem w Wehikule Czasu jest młody uczyń Liceum Ogólnokształc±cego w Obornikach - Gracjan Hildebrandt, który bardzo chętnie podj±ł nowe wyzwanie, chc±c uczestniczyć w projekcie. Autorzy zdaj± sobie sprawę z tego, że materiał, który udało im się zebrać może nie być w pełni kompletny, ale za po¶rednictwem tego filmu chc± rozpocz±ć dyskusję a także systematyzowanie historii Obornik. Starsi mieszkańcy naszego miasta z nostalgi± będ± spogl±dać na miasto z ich młodo¶ci, a młodsi będ± mieli okazję dowiedzieć się bardzo wielu ciekawych informacji o historii naszego miasta, w tym m.in.: co takiego  magicznego kryj± w sobie obornickie łazienki, gdzie oborniczanie bawili się przed wojn±, a gdzie po wojnie, oraz w jaki sposób działalni na rzecz rozwoju warto¶ci patriotycznych. Film trwa godzinę i 15 minut, jednak ogl±da się go szybko i płynnie, a tuż po jego zakończeniu pozostaje niedosyt i pro¶ba o jeszcze więcej. ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071