Data: , ¬ródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Zapraszamy do zwiedzania wystawy malarskiej znajduj±cej się w bibliotece. Swoje prace zaprezentowały na niej trzy panie: Janina Dreger, Wieslawa Drożdż, Ewa Sundmann- Stroińskiej. Każda z pań uczęszcza na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Ewa Sundmann- Stroińska jest emerytk±, absolwentk± Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Ukończyła też filologię polsk±. 13 lat pracowała w Powiatowym Domu Kultury w Szamotułach, a następnie uczyła j. polskiego, techniki i sztuki. Po przej¶ciu na emeryturę jest słuchaczk± UTW w Poznaniu, uczęszcza na zajęcia plastyczne. Pocz±tkowo malowała głównie akwarele-kwiaty, dzięki zajęciom sekcji plastycznej jej pasj± stał się rysunek. Zaczęła również malować pastelami. Te zajęcia wypełniaj± jej czas, daj± dużo rado¶ci, satysfakcji. W ubiegłym roku wygrała wycieczkę do Brukseli w konkursie organizowanym przez euro posłankę Sidonię Jędrzejewsk±. Obecne prace plastyczne to realizacja zainteresowań z dzieciństwa Janiny Dreger. Którego¶ dnia pani Janina Dreger obejrzała w tv program na temat malowania.
Efektem było sięgnięcie po akwarelki wnuków i nowa pasja, która okazała się bardzo pomocna, szczególnie po ¶mierci męża. Zapisała się na Zajęcia UTW. wybieraj±c zajęcia komputerowe i plastyczne. Spotkania okazały się bardzo rozwijaj±ce. Poznała nowe techniki. Pani Dreger maluje dla siebie dla rodziny oraz dla tych, którym podobaj± się jej prace. Cieszy się,  gdy kto¶ wybiera jej amatorski obrazek, by powiesić go w domu. Zainteresowania plastyczne dodały jej odwagi i zachęciły do aktywnego wykorzystywania czasu. Poza malowaniem ¶piewa i podróżuje. Jako wolontariuszka pomaga ciężka chorym.  Dzięki swoim pasjom zyskała wielu nowych znajomych. Trzecia z pań, która wystawia swoje prace w bibliotece to Wiesława Drożdż. Całe swoje życie zawodowe pracowała w służbie zdrowia. Z rysunkiem zetknęła się tylko na etapie szkoły podstawowej. Od 2009 uczęszcza na zajęcia UTW w Poznaniu- sekcja plastyczna. Jej pasj± poza malowaniem jest rower i wła¶nie rysunek i rower złożyły się na to, że w ramach akcji "Aktywny  Europejczyk 50+",  w listopadzie 2012 wyjechała do Brukseli. ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071