Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Zapraszamy do zwiedzania wystawy malarskiej znajdującej się w bibliotece. Swoje prace zaprezentowały na niej trzy panie: Janina Dreger, Wieslawa Drożdż, Ewa Sundmann- Stroińskiej. Każda z pań uczęszcza na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Ewa Sundmann- Stroińska jest emerytką, absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Ukończyła też filologię polską. 13 lat pracowała w Powiatowym Domu Kultury w Szamotułach, a następnie uczyła j. polskiego, techniki i sztuki. Po przejściu na emeryturę jest słuchaczką UTW w Poznaniu, uczęszcza na zajęcia plastyczne. Początkowo malowała głównie akwarele-kwiaty, dzięki zajęciom sekcji plastycznej jej pasją stał się rysunek. Zaczęła również malować pastelami. Te zajęcia wypełniają jej czas, dają dużo radości, satysfakcji. W ubiegłym roku wygrała wycieczkę do Brukseli w konkursie organizowanym przez euro posłankę Sidonię Jędrzejewską. Obecne prace plastyczne to realizacja zainteresowań z dzieciństwa Janiny Dreger. Któregoś dnia pani Janina Dreger obejrzała w tv program na temat malowania.
Efektem było sięgnięcie po akwarelki wnuków i nowa pasja, która okazała się bardzo pomocna, szczególnie po śmierci męża. Zapisała się na Zajęcia UTW. wybierając zajęcia komputerowe i plastyczne. Spotkania okazały się bardzo rozwijające. Poznała nowe techniki. Pani Dreger maluje dla siebie dla rodziny oraz dla tych, którym podobają się jej prace. Cieszy się,  gdy ktoś wybiera jej amatorski obrazek, by powiesić go w domu. Zainteresowania plastyczne dodały jej odwagi i zachęciły do aktywnego wykorzystywania czasu. Poza malowaniem śpiewa i podróżuje. Jako wolontariuszka pomaga ciężka chorym.  Dzięki swoim pasjom zyskała wielu nowych znajomych. Trzecia z pań, która wystawia swoje prace w bibliotece to Wiesława Drożdż. Całe swoje życie zawodowe pracowała w służbie zdrowia. Z rysunkiem zetknęła się tylko na etapie szkoły podstawowej. Od 2009 uczęszcza na zajęcia UTW w Poznaniu- sekcja plastyczna. Jej pasją poza malowaniem jest rower i właśnie rysunek i rower złożyły się na to, że w ramach akcji "Aktywny  Europejczyk 50+",  w listopadzie 2012 wyjechała do Brukseli. Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071