Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Dziś już wiemy, że potwierdziła się racja i prawidłowe działanie burmistrza Szramy i prezes Pilarskiej. 

Wiedząc, że sprawa ta wzbudzała ogromne emocje wśród mieszkańców naszej gminy zapytaliśmy bezpośrednio zainteresowanych jak przyjęli długo wyczekiwaną decyzję. Jakie są ich odczucia w związku z postanowieniem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Trzciance i umorzeniem sprawy dot. gruntu na ul. Garażowej?

 

MARIA PILARSKA- Osobiście jestem z tego bardzo zadowolona ponieważ, zakończyła się definitywnie sprawa terenu  i budynków na dawne bazie konserwacyjno - remontowej . Uważam, że gdyby poprzednie władze gminy a szczególnie była burmistrz Anna Rydzewska stosowała w tym temacie przepisy prawa i podpisanego porozumienia można było tę sprawę załatwić już dużo wcześniej. Zastanawia mnie fakt dlaczego była burmistrz nie liczyła się w ogóle z opinią członków spółdzielni, którzy stanowa 60 % społeczności tego miasta. Dumna jestem z tego, iż postanowienie prokuratury potwierdza jednoznacznie, że spółdzielnia działała zgodnie        z prawem a na podstawie posiadanych dokumentów miała absolutne prawo do przeniesienia prawa własności gruntu za wynagrodzeniem ponieważ budynki były jej własnością. Z postanowienia prokuratury również wynika, że obecny burmistrz Tomasz Szrama nie złamał prawa tak jak bezzasadnie  twierdziła opozycja, konfabulując  "że burmistrz sprzedał bazę za tak niską cenę dziękując w ten sposób spółdzielni za wygrane wybory".

W związku z tym, mam również dużą satysfakcję iż , prokurator w swej decyzji potwierdził,  że wycena gruntu,  która była zlecona przez spółdzielnię a sporządzona przez rzeczoznawcę majątkowego była rzetelna i nie dał wiary gołosłownym zarzutom osób,  zgłaszających sprawę. Obecnie wyremontowany obiekt jest jednym z ładniejszych budynków w tej okolicy  i służy nie tylko mieszkańcom ulicy Garażowej ale także wszystkim mieszkańcom Obornik.

Podsumowując powyższą sprawę stwierdzam, że obecna współpraca spółdzielni z burmistrzem Panem Tomaszem Szramą przebiega właściwie, owocnie i korzystnie dla mieszkańców Obornik oraz zgodnie z literą prawa i starym  przysłowiem "Zgoda buduje, niezgoda rujnuje".

 

TOMASZ SZRAMA -Nigdy nie uważałem, że posiadam monopol na wiedzę dlatego swoje decyzje związane z zarządzaniem gminą zawsze opieram na opiniach i konsultacjach fachowców, prawników czy doświadczonych w danej dziedzinie, urzędników. Dlatego, mimo szerokiego propagowania przez grupę radnych , która zgłosiła sprawę do prokuratury informacji o moim błędzie, popełnieniu przestępstwa i groźbie wyroku, byłem spokojny i pewny tego, że postanowienie prokuratury nie mogłoby być inne. Nie było bowiem możliwości bym w kwestii ul. Garażowej mógł popełnić błąd.  

 

Nie mam też żalu do radnych, którzy doszukiwali się w moim działaniu nieprawidłowości i popełnienia przestępstwa. Uzmysławiam sobie bowiem, m.in. na tym przykładzie, że w polityce i w walce o władzę można dopuścić się wszelkich metod i sposobów,  włącznie z niesłusznym oskarżeniem swojego przeciwnika o łamanie prawa i bezpardonowym oczernianiem w obliczu opinii publicznej. Cieszę się jedynie z faktu, że postanowienie trzcianeckiej prokuratury definitywnie wyjaśniło sprawę i uspokoiło  tych mieszkańców naszej gminy, w których mogła się zrodzić jakakolwiek wątpliwość w kwestii prawidłowości mojego działania.  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +12 (+14 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

ANITA
Data: 15.02.2013 22:14:29

Nareszcie jakaś konkretna WŁADZA NASZEGO MIASTA, która liczy się z człowiekiem a nie tyko korzyścią majątkową. Lub pozornym stwarzaniem w okół siebie pozytywnej opinii "BUDUJĄĆ KOLEJE FONTANNY NA RONDZIE" Ciągle oskarzanie i przesladowanie - wskazuje tylko na fakt iż opozycja, nie nadaje sie na godne reprezentowanie miasta.

GRATULUJĘ PANIE BURMISTRZU. I TAK YTRZYMAĆ. JESTEŚMY DUMNI ŻE MOŻEMY MIESZKAĆ W MIEŚCIE GDZIE OBYWATELE SĄ SPRAWIEDLIWIE TRAKTOWANI :)


młoda
Data: 19.02.2013 13:13:53

I tak trzymać - dziełajmy dla mieszkańców a nie prywaty!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071