Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W związku z absurdalną dyskusją, wywołanej na przedświątecznej sesji z inicjatywy radnych opozycji a dotyczącą schroniska "Azorek" a raczej  "szukania dziury w całym", niezależna radna, Renata Wąsowicz zdecydowała się publicznie upomnieć radnych opozycji. 

Ci bowiem, nie bacząc na merytorykę, fakty i zdrowy rozsądek zaatakowali sugestywnymi pytaniami kierownika schroniska, panią Iwonę Indrę. Ich bezpodstawne zarzuty opisaliśmy w art. pt. "Kto wiesza psy na schronisku. Nieprawidłowości zna z autopsji". - Zwracam się do kolegów radnych z opozycji. W swych wypowiedziach traktujecie panią Iwonę, jakby schronisko było jej prywatnym biznesem i zapominacie, że opieka nad bezdomnymi zwierzętami jest ustawowo zadaniem własnym gminy a  pani Indra jest pracownikiem obornickiego magistratu a nie prywaciarzem, który chce wyzyskiwać budżet gminny.  

Uwaga ta spowodowała konsternację zarówno u radnych opozycji jak i tych z koalicji, do których pani Renata do niedawna należała. Opozycja licząca na poparcie niezależnej radnej nie spodziewała  się takiej reprymendy ze strony pani Renaty. Natomiast niektórzy koalicjanci nie kryją się z opinią, że od momentu odejścia Wąsowicz z ich szeregów, uważają ją za opozycjonistkę. Być może to wystąpienie radnej Renaty Wąsowicz uzmysłowi wszystkim, że jest ona radną, reprezentującą w samorządzie przede wszystkim swoich wyborców a nie interesy opozycji,  koalicji czy innego ugrupowania partyjnego. 

Zapytana o opinię na temat obecnego zarządzania  schroniskiem, Renata Wąsowicz odpowiedziała- Ośmielamy się twierdzić, iż wielkim szczęściem dla "Azorka" oraz władz Obornik i całego samorządu jest fakt, że przytuliskiem kieruje właśnie pani Indra. Jest to właściwy człowiek na właściwym stanowisku, co potwierdza swą pracą i zaangażowaniem w powierzone jej obowiązki. Pani Iwona zasługuje na nagrodę a nie na wieczne atakowanie, podejrzliwość i zarzuty. Nie wolno nam radnym wykorzystywać takich tematów do rozgrywek politycznych.

Słowa radnej Wąsowicz potwierdzają następujące fakty.  W momencie przejęcia przez panią Indrę tutejszego schroniska,  kontrola Powiatowej Weterynarii sformułowała 38 zarzutów względem tej placówki (fatalny stan "Azorka" za czasów poprzednich władz opisywaliśmy wielokrotnie). Dziś, oprócz faktu, że przytulisko nie spełnia norm lokalizacyjnych 9 jest usytułowane zbyt blisko lokali mieszkalnych), główny inspektor tej samej weterynarii nie wnosi żadnych uwag a wręcz publicznie oświadcza, że obornickie schronisko jest prowadzone wzorcowo. Profesjonalizm i fachowość obecnej pani kierownik oraz prawidłowość prowadzenia placówki potwierdza również ogromna adoptowalność zwierząt, duże zainteresowanie sponsorów oraz szeroka współpraca "Azorka" z organizacjami pozarządowymi w całej Polsce. Najistotniejsze jednak są widoczne gołym okiem, zmiany, poczynione m.in. przez panią Iwonę. Zmiany, które radykalnie poprawiły warunki życia i bezpieczeństwo i tak już bardzo skrzywdzonych przez człowieka, psów oraz warunki pracy osób, zatrudnionych w schronisku. Zmiany, dzięki którym Schronisko dla Zwierząt "Azorek" może być dumą dla Obornik a nie jak w okresie rządów poprzednich władz -  wstydem i kompromitacją.

Brygida Małecka  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +5 (+6 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Pikos7
Data: 08.01.2013 09:38:09

:-(
I znowu napisane na odpieprz...
("Dziś, oprócz faktu, że przytulisko nie spełnia norm lokalizacyjnych 9";
"usytułowane")
...a ostatni akapit po prostu powala "bezstronnością"! :-(


Eliza
Data: 08.01.2013 23:35:12

Radna Wąsowicz po prostu wyraziła własną opinię na ten temat,więc nie ma powodu do niepokoju ze strony opozycji.


Milano
Data: 09.01.2013 09:55:57

Co za brednie hahaha..nie spełnia wymogom:( Terz właśnie spełnia wymogom gdyż jest usytuowane z dala od zabudowań mieszkańców.Ale to by nawet dziecko w przedszkolu wiedziało:)Ale SIGowcy mają znowu problem;dajcie luz:)


reno
Data: 10.01.2013 16:24:39

Ta gazeta jeszcze wychodzi w ogole?


dawid
Data: 17.01.2013 22:47:07

A ja myśle że schronisko musiało by być rozbudowane i więcej dofinansowane aby więcej psów pomieścić i wyżywić.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071