Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Pływalnia w Obornikach,  która do użytku oddano w 1998 roku, aktualnie wymaga wielu inwestycji, które pozwolą zmniejszyć jej roczne koszty utrzymania. 

Koszty inwestycji to szacunkowa kwota około 1,5 -2 mln zł.

Jednostka budżetowa jaką jest Obornickie Centrum Sportu dysponuje środkami w budżetu gminy, dlatego w roku 2013 nie byłoby możliwości zrealizowania takich inwestycji. Środki na inwestycje może pozyskać spółka PWiK, a tym samym obniżyć koszty utrzymania obiektu.

Pływalnie w Polsce, czyli także ta w Obornikach nie są w stanie same się finansować. Samorządy wielu gmin sąsiednich jak choćby Szamotuły, czy Wągrowiec podobnie jak Oborniki dopłacają do działalności tego typu obiektów.

Biorąc pod uwagę specyfikę obiektów typu "Pływalnia" raczej nie ma możliwości samofinansowania, wszystkie samorządy dopłacają do takich obiektów, gdyżsą one bowiem przedsięwzięciami społeczno-komercyjnymi. Wszyscy radni poprzednich kadencji, oraz władze samorządowe zdawały sobie także sprawę z tego ile kosztuje utrzymanie obiektu typu Pływalnia, dlatego też Gmina Oborniki podejmowała różne działania mające na celu obniżenie kosztów utrzymania Pływalni. Była już spółka Pływalnia, obiektem zarządzała także spółka gmina - €“Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, a aktualnie zarządza nim Obornickie Centrum Sportu. Podjęcie tematu przekazania Pływalni pod zarząd spółki PWiK, poprzedzone zostało głęboką analizą, która dotyczyła zarówno samej Pływalni, jak i przyszłości spółki. Samorządy gminne coraz częściej bowiem pewne zadania przekazują do spółek komunalnych. Spółka ma możliwość podjęcia pewnych działań, które docelowo poprawią kondycję Pływalni, ale także nie osłabią samej spółki. Po rozmowach z Prezesem Tomaszem Augustynem, wywnioskowano, że podjęte działania będą korzystne zarówno dla Gminy jak i dla Przedsiębiorstwa.  Prezes PWiK niejednokrotnie dał dowód wspaniałym predyspozycjom zarządzania jednostką gminną dlatego wierzymy, że tym razem obiekt pływalni pod jego zarządzaniem będzie w pełni satysfakcjonował oborniczan i przyciągał chętnych z innych regionów.    

 Najważniejsze inwestycje do przeprowadzenia na obiekcie:

- wymiana klimatyzacji w celu poprawy odzyskiwania ciepła

- wymiana sufitu (barizolu) nad główną niecką basenową

- termomodernizacja obiektu

- wymiana schodów na zjeżdżalnię, wraz ze zjeżdżalnią

- w planach jest budowa nowych atrakcji i być może będzie to nowa sauna, grota solna, kręgielnia lub siłownia dla mężczyzn

  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +5 (+5 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Ewa
Data: 06.01.2013 14:12:24

Korzystam z basenu od 1998 r i dziękuję, że mogę z niego regularnie korzystać i z sauny również i z siłowni także i.....boję się tylko o cennik nowego "opiekuna" basenu....oby nie zabrano nam cudownego komfortu spokojnego ubierania się po kąpieli :) Cieszę się na nowości ale oby nie kosztem mego portfelika...


Kuba
Data: 06.01.2013 16:42:09

Spokojnie, czytałem wypowiedzi nowego zarządcy, nic się pod względem cen nie zmieni, po drugie to radni nadal decydują o cenach na basenie. Cieszą pomysły nowych inwestycji!!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071