Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Jednym z punktów ostatniej sesji Rady Powiatu było zatwierdzenie zmian w składzie osobowym Rady Społecznej Szpitala. 

Zmiany te dotyczyły decyzji Rady Gminy Oborniki w sprawie odwołania ze składu tej rady delegowaną na początku kadencji, radną Renatę Wąsowicz i zastąpienia jej radnym Krzysztofem Hetmańskim.

Przypomnijmy, że na ostatniej sesji Rady Gminy większością głosów radnych koalicyjnych odwołaną Renatę Wąsowicz z Komisji Rewizyjnej  z Komisji Statutowej oraz z Rady Społecznej Szpitala.  Argumentacja tych decyzji rodzi spore wątpliwości, a nawet przypuszczenia, że jest to kara za opuszczenie szeregów PO oraz Klubu Radnych Koalicji,  zwłaszcza w przypadku Rady, w której członkostwo jest całkowicie bezpłatne a sprawy tam rozważane są społeczne i wydają się całkowicie apolityczne. Wiemy też, że sami członkowie Rady od spraw szpitala cenili radną Wąsowicz  nie mieli żadnych zastrzeżeń do jej pracy.

Nim Rada Powiatu zagłosowała powyższą uchwałę radni opozycji zapytali o konkretny powód zmian. Odpowiedzi na to pytanie udzielił Paweł Drewicz, obecny wiceprzewodniczący obornickiej Rady Gminy. Wyjaśnił, że decyzja ta została podjęta z powodu rezygnacji radnej Wąsowicz z przewodniczenia w Klubie Radnych Koalicyjnych, którzy delegowali ją jako swoją przedstawicielkę w Radzie Społecznej Szpitala.  Sugestywne wyjaśnienie P. Drewicza natychmiast wyłapał radny Łukaszewski, pytając  - czy Wąsowicz była przedstawicielką Klub Koalicyjnego czy całej Rady Gminy? Zapytany, wahając się chwilę, odpowiedział - że całej Rady Gminy, jednak gdyby R. Wąsowicz nie była członkiem Klubu, nie byłaby też nigdy wydelegowana do reprezentowania jej w Radzie Społecznej Szpitala.

Z wypowiedzi tej jednoznacznie wynika, że nawet delegowanie do tak "niewinnej" rady, jaką jest Rada Społeczna ma swój podtekst polityczny i nie ma znaczenia fakt, czy ktoś dobrze sprawuje swoją funkcję czy nie. Czy znowu zaskutkowało tu wszechobecne "politykierstwo"?

Na koniec dodajmy, że na bazie szczegółowych analiz informacji, które posiadamy wynika, że nie przypadkowym jest to - kto zastąpił Renatę Wąsowicz w reprezentowaniu Rady Gminy w Radzie Społecznej Szpitala.

Brygida Małecka Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +4 (+5 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071