Data: , Źródło: KPPSP Oborniki, Oborniki

Kilka dni opadów śniegu i na drogach zrobiło się niebezpiecznie czego dowodem jest kolejne odnotowane zdarzenie w ruchu drogowym, do którego doszło w poniedziałkowy poranek 10 grudnia. 

Na prostym odcinku drogi powiatowej między miejscowościami Kowalewko i Wargowo gm. Oborniki kierujący samochodem marki peugeot stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Po otrzymaniu zgłoszenia o tym zdarzeniu tuż po godzinie 8 dyżurny zadysponował dwa zastępy z JRG Oborniki oraz zastęp OSP Ocieszyn, a także powiadomił pogotowie ratunkowe i policję. W momencie dojazdu służb ratunkowych samochód znajdował się na poboczu drogi. Kierowca pozostawał wewnątrz pojazdu okryty kocem przez osoby postronne, które również odłączyły akumulator w samochodzie. Zastępy straży przystąpiły do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po wykonaniu tych czynności przy użyciu sprzętu hydraulicznego otwarto drzwi pojazdu i ewakuowano poszkodowanego w zdarzeniu mężczyznę. Rannego przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi PRM, który przetransportował go do szpitala w Obornikach.
tekst: asp.sztab. Biedka Janusz Źródło: KPPSP Oborniki

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Marcin
Data: 18.12.2012 03:54:22

W taki sposób gmina Oborniki odśnieża drogi i dba o bezpieczeństwo. Stan nawierzchni jest beznadziejny dziura na dziurze przykryta dziurą. kilka tygodni temu pojawiło się ograniczenie prędkości do 70kmh. No tak taniej postawić znak niż położyć nową nawierzchnię.
Jeżdzę tamtędy codziennie i przez cały czas na drodze leżał śnieg, który ubity przez kierowców zamienił sie w lód. Pług nawet nie sypnął grama soli(no może tylko na skrzyżowaniach). Oszczędności? Czy można oszczędzać na Życiu i Bezpieczeństwie ludzi.


Kuba
Data: 24.12.2012 22:57:27

Kolego to nie jest droga gminna, ale powiatowa i to powiat odpowiada a dokładnie Zarząd Dróg POwiatowych za jej stan. W Polsce ogólnie jest bałagan z zarządcami dróg, nic na to nie poradzimy biadoląc, ale swoje żale możesz wysłać do Starosty lub Wicestarosty powiatu obornickiego. Drogi gminne i wojewódzkie nie były takie złe


Drogowiec
Data: 28.12.2012 22:59:50

Nawierzchnia popękała od warunków atmosferycznych w przeciągu trzech lat a wszystko to na hurra,byle słoną kasę zgarnąć.Byle szybko,byle jak a fakturki szły na biurko.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071