Data: , ¬ródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W czwartek, 22 listopada tutejszy Zespół Szkół Specjalnych odwiedzili wyj±tkowi go¶cie - sportowcy AZS AWF Gorzów Wlkp - Karolina Naja (kajakarka), Łukasz Woszczyński (kanadyjkarz), Agnieszka Kowalczyk (kajakarka). - tegoroczni olimpijczycy i medali¶ci Mistrzostw ¦wiata. 

Po raz pierwszy w swej historii szkoła miała zaszczyt przyjmować sportowców z "najwyższej półki).

Inicjatorem i pomysłodawc±  tego wydarzenia był  Henryk Kos (trener i wykładowca), nowy w tej szkole, nauczyciel wychowania fizycznego, bardzo lubiany i zwany szumnie przez dzieci i młodzież, Panem Kłosem.  Pomysł z pełnym entuzjazmem poparła dyrektor szkoły, pani Ewa Szczecińska. I stało się. Uczniowie z Kowanówka jako pierwsi w Powiecie Obornickim mieli zaszczyt pobyć i porozmawiać z tegoroczn±, br±zow± medalistk± olimpijsk±, z kanadyjkarzem, wielokrotnym  Mistrzem Polski oraz olimpijczykiem z Aten i wielokrotn± medalistk± w kajakarstwie nieolimpijskim.  Spotkanie rozpoczęto prezentacj± slajdów, na których zaprezentowano sukcesy i osi±gnięcia sportowców z Gorzowa. 

Uczniowie z duż± uwag± słuchali swych go¶ci by po chwili zasypać ich lawin± pytań. Pytali o pocz±tki i powód uprawiania kajakarstwa, o to, czy wywrotki nie zniechęciły ich do dalszych treningów. Byli ciekawi, czy w tej dyscyplinie wymagana jest jaka¶ szczególna dieta, jakie s± ich marzenia sportowe, i czy lubi± to co robi±. Młodzież bardzo interesowała się kolanem Łukasza, który od 20 lat uprawia kanadyjkarstwo. Woszczyński z u¶miechem, pół żartem pół serio, odpowiedział - Podczas wy¶cigów i treningów klęczę na klęczniku ale moja mama mówi, iż to kara za to, że nie chodziłem do ko¶cioła. 

Sportowcy przywieĽli ze sob± kajak wyczynowy oraz swoje trofea. Uczniowie mieli więc okazję dotkn±ć medalu olimpijskiego i tych, zdobytych na Mistrzostwach Polski i ¦wiata. Ogromn± atrakcj± był również sam kajak, budowę którego wyja¶niali go¶cie.

Rozmowa uczniów ze sportowcami zdawała się nie mieć końca. Najistotniejszym jednak przesłaniem tego spotkania było pokazanie, że mimo wielu przeszkód, ogromnego wysiłku, ciężkiej pracy oraz rozlicznych słabo¶ci każdy może dzięki wytrwało¶ci, uporowi i zaangażowaniu zdobyć wielki sukces.  Nie ważne - czy jest się ze wsi, małego miasteczka czy dużej metropolii.  Cudown± wizytę wspaniałych go¶ci zakończono sesj± fotograficzn±, zebraniem autografów, wręczenim prezentów, zrobionych własnoręcznie przez uczniów oraz życzeniami dalszych, jeszcze większych sukcesów na arenie sportowej. Pami±tk± po sportowca będzie dla szkoły czerwona koszulka z podpisami mistrzów.

- Ostatni raz takie emocje moich uczniów widziałam podczas wizyty Libera w szkole- mówi pani dyrektor - spotkania ze sławnymi i znanymi ludĽmi maj± ogromne znaczenie dla całej, tutejszej społeczno¶ci szkolnej oraz rodziców naszych podopiecznych. Naszym go¶ciom oraz inicjatorowi tego spotkania, w imieniu nas wszystkich jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Szkoda, że ogromnej rangi wydarzenia z aktualn± "elit±" sportu ¶wiatowego  trochę nie docenili oborniccy włodarze. Wiemy, że nie mog± być wszędzie, ale okazj± spotkania medalistki olimpijskiej oraz medalistów Mistrzostw ¦wiata nie spotyka się na co dzień...a i samym uczniom, nauczycielom i dyrekcji byłoby bardzo miło.

Brygida Małecka ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +5 (+5 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071