Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W czwartek, 22 listopada tutejszy Zespół Szkół Specjalnych odwiedzili wyjątkowi goście - sportowcy AZS AWF Gorzów Wlkp - Karolina Naja (kajakarka), Łukasz Woszczyński (kanadyjkarz), Agnieszka Kowalczyk (kajakarka). - tegoroczni olimpijczycy i medaliści Mistrzostw Świata. 

Po raz pierwszy w swej historii szkoła miała zaszczyt przyjmować sportowców z "najwyższej półki).

Inicjatorem i pomysłodawcą  tego wydarzenia był  Henryk Kos (trener i wykładowca), nowy w tej szkole, nauczyciel wychowania fizycznego, bardzo lubiany i zwany szumnie przez dzieci i młodzież, Panem Kłosem.  Pomysł z pełnym entuzjazmem poparła dyrektor szkoły, pani Ewa Szczecińska. I stało się. Uczniowie z Kowanówka jako pierwsi w Powiecie Obornickim mieli zaszczyt pobyć i porozmawiać z tegoroczną, brązową medalistką olimpijską, z kanadyjkarzem, wielokrotnym  Mistrzem Polski oraz olimpijczykiem z Aten i wielokrotną medalistką w kajakarstwie nieolimpijskim.  Spotkanie rozpoczęto prezentacją slajdów, na których zaprezentowano sukcesy i osiągnięcia sportowców z Gorzowa. 

Uczniowie z dużą uwagą słuchali swych gości by po chwili zasypać ich lawiną pytań. Pytali o początki i powód uprawiania kajakarstwa, o to, czy wywrotki nie zniechęciły ich do dalszych treningów. Byli ciekawi, czy w tej dyscyplinie wymagana jest jakaś szczególna dieta, jakie są ich marzenia sportowe, i czy lubią to co robią. Młodzież bardzo interesowała się kolanem Łukasza, który od 20 lat uprawia kanadyjkarstwo. Woszczyński z uśmiechem, pół żartem pół serio, odpowiedział - Podczas wyścigów i treningów klęczę na klęczniku ale moja mama mówi, iż to kara za to, że nie chodziłem do kościoła. 

Sportowcy przywieźli ze sobą kajak wyczynowy oraz swoje trofea. Uczniowie mieli więc okazję dotknąć medalu olimpijskiego i tych, zdobytych na Mistrzostwach Polski i Świata. Ogromną atrakcją był również sam kajak, budowę którego wyjaśniali goście.

Rozmowa uczniów ze sportowcami zdawała się nie mieć końca. Najistotniejszym jednak przesłaniem tego spotkania było pokazanie, że mimo wielu przeszkód, ogromnego wysiłku, ciężkiej pracy oraz rozlicznych słabości każdy może dzięki wytrwałości, uporowi i zaangażowaniu zdobyć wielki sukces.  Nie ważne - czy jest się ze wsi, małego miasteczka czy dużej metropolii.  Cudowną wizytę wspaniałych gości zakończono sesją fotograficzną, zebraniem autografów, wręczenim prezentów, zrobionych własnoręcznie przez uczniów oraz życzeniami dalszych, jeszcze większych sukcesów na arenie sportowej. Pamiątką po sportowca będzie dla szkoły czerwona koszulka z podpisami mistrzów.

- Ostatni raz takie emocje moich uczniów widziałam podczas wizyty Libera w szkole- mówi pani dyrektor - spotkania ze sławnymi i znanymi ludźmi mają ogromne znaczenie dla całej, tutejszej społeczności szkolnej oraz rodziców naszych podopiecznych. Naszym gościom oraz inicjatorowi tego spotkania, w imieniu nas wszystkich jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Szkoda, że ogromnej rangi wydarzenia z aktualną "elitą" sportu światowego  trochę nie docenili oborniccy włodarze. Wiemy, że nie mogą być wszędzie, ale okazją spotkania medalistki olimpijskiej oraz medalistów Mistrzostw Świata nie spotyka się na co dzień...a i samym uczniom, nauczycielom i dyrekcji byłoby bardzo miło.

Brygida Małecka Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +5 (+5 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071