Data: , ¬ródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Zawodnicy obornickiego Motoklubu, mimo wielu barier, zwłaszcza finansowych postanowili własnymi siłami szkolić się oraz rozwijać  i poprawiać swoje umiejętno¶ci. 

Trener kadry pracuje z obornickimi zawodnikami

Nie jest odkryciem to, że zmierzanie do osi±gania jak najlepszych wyników jest cech± charakterystyczn± każdego, prawdziwego sportowca.

Dwunastu obornickich motocrossowców, nie czekaj±c na "mannę z nieba", postanowiło własnym sumptem zorganizować szkolenie, przeprowadzone przez jednego z najlepszych polskich fachowców w tej dziedzinie sportu. W ostatni weekend paĽdziernika na obornickim torze odbyły dwudniowe treningi, przeprowadzone przez Marcina Wójcika, trenera selekcjonera, koordynatora Kadry Narodowej w motocrossie.

Oprócz tego, że nasza ambitna "dwunastka" wyniosła z treningów praktyczn± i merytoryczn± wiedzę i umiejętno¶ci, spotkanie to zrodziło również refleksje w trenerze Wójciku. Oto one:

MOTOKLUB OBORNIKI to jeden z niewielu klubów, którego struktura organizacyjna stoi na bardzo wysokim poziomie. Wielu członków innych klubów zapewne nie potrafi sobie wyobrazić, że w innych miastach Naszego kraju kluby mogłyby funkcjonować o wiele sprawniej. Co jest fenomenem, że w Obornikach działacze i zawodnicy działaj± razem i rozwijaj± się.....Zerknijcie poniżej.

Klub w Obornikach powstawał od zera a już  dzi¶ organizuje prestiżowe zawody i przyci±ga kibiców z całej Wielkopolski.  Motoklub Oborniki powstał w 2002 roku, pocz±tki nie były łatwe. Dzi¶ obornicki klub kojarzy się z prestiżowymi zawodami, a chlub± organizacji jest tor motocrossowy.

KLUB DZISIAJ

Chluba naszego klubu to Tor Motocrossowy, posiada on ukształtowanie terenu stadionowe. Byłe wyrobisko po żwirowni umożliwiło wykonanie toru z bardzo dobr± widoczno¶ci± dla kibiców stoj±cych na skarpie. Ze skarpy można obserwować praktycznie 90% terenu na których odbywaj± się zawody. Obserwacja zawodów pozostawia niesamowite wrażenia dla kibica.(Aż prosz± się trybuny )
Nasz obiekt posiada bardzo bogat± infrastrukturę oraz budowle przystosowane do organizacji zawodów motocyklowych oraz innych imprez terenowych oraz plenerowych.
Dzięki
sponsorom oraz społecznikomprzez ostatnie kilka lat powstały nowe konstrukcje, które były dostosowywane do aktualnych potrzeb.

Na dzień dzisiejszy mamy :wieżę widokow± , biuro przy starcie , zaplecze magazynowe, wieżę kontroli czasu wraz z instalacj±, biuro przyjmowania i wydawania transponderów, trzy stanowiskowe biuro rejestracji zawodników, biuro VIP, zadaszenie nad biurami, wiatę do odbiorów technicznych, węzeł sanitarny z umywalkami i WC, miejsce do mycia motocykli, ogrodzony i utwardzony park maszyn, nowy plac do parkowania oraz miejsce dla widowni, miejsce wyznaczone na ognisko wraz z ławeczkami, o¶wietlenie czę¶ci toru,spychacz DET, liczne tablice reklamowe, now± maszynę startow± , beczkę do nawadniania toru .

Tak mozolnie budowana infrastruktura toru motocrossowego jest niespotykana w skali kraju i została doceniona przez przedstawicieli UEM.

Do Obornik na zawody przyjeżdżaj± zawodnicy z całej Polski , a sport motocyklowy jest wiod±c± i widowiskow± dyscyplin± w Obornikach.

Zdarzaj± się imprezy gdzie startuje ponad 180 zawodników , ostatnia taka frekwencja miała miejsce na Mistrzostwach Strefy Zachodniej Polski w Motocrossie w 2011 roku. W Wielkopolsce Oborniki s± skupiskiem zawodników i pasjonatów terenowych sportów motocyklowych. Do nas przyjeżdżaj± zawodnicy nie tylko z Wielkopolski ale i s±siednich województw by móc trenować na naszym torze.

Motoklub Oborniki to nie tylko sport motocyklowy.

Wł±czamy się aktywnie w życie lokalnej i regionalnej społeczno¶ci. Bierzemy aktywny udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych, w tym min. w akcji Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy, pokazy okoliczno¶ciowe dla dzieci, udostępnienie toru do innych konkurencji sportowych takich jak zawody rowerowe MTB, zawody 4x4 , znany wszystkim rajd samochodowy "FAMUŁA"   ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071