Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Zawodnicy obornickiego Motoklubu, mimo wielu barier, zwłaszcza finansowych postanowili własnymi siłami szkolić się oraz rozwijać  i poprawiać swoje umiejętności. 

Trener kadry pracuje z obornickimi zawodnikami

Nie jest odkryciem to, że zmierzanie do osiągania jak najlepszych wyników jest cechą charakterystyczną każdego, prawdziwego sportowca.

Dwunastu obornickich motocrossowców, nie czekając na "mannę z nieba", postanowiło własnym sumptem zorganizować szkolenie, przeprowadzone przez jednego z najlepszych polskich fachowców w tej dziedzinie sportu. W ostatni weekend października na obornickim torze odbyły dwudniowe treningi, przeprowadzone przez Marcina Wójcika, trenera selekcjonera, koordynatora Kadry Narodowej w motocrossie.

Oprócz tego, że nasza ambitna "dwunastka" wyniosła z treningów praktyczną i merytoryczną wiedzę i umiejętności, spotkanie to zrodziło również refleksje w trenerze Wójciku. Oto one:

MOTOKLUB OBORNIKI to jeden z niewielu klubów, którego struktura organizacyjna stoi na bardzo wysokim poziomie. Wielu członków innych klubów zapewne nie potrafi sobie wyobrazić, że w innych miastach Naszego kraju kluby mogłyby funkcjonować o wiele sprawniej. Co jest fenomenem, że w Obornikach działacze i zawodnicy działają razem i rozwijają się.....Zerknijcie poniżej.

Klub w Obornikach powstawał od zera a już  dziś organizuje prestiżowe zawody i przyciąga kibiców z całej Wielkopolski.  Motoklub Oborniki powstał w 2002 roku, początki nie były łatwe. Dziś obornicki klub kojarzy się z prestiżowymi zawodami, a chlubą organizacji jest tor motocrossowy.

KLUB DZISIAJ

Chluba naszego klubu to Tor Motocrossowy, posiada on ukształtowanie terenu stadionowe. Byłe wyrobisko po żwirowni umożliwiło wykonanie toru z bardzo dobrą widocznością dla kibiców stojących na skarpie. Ze skarpy można obserwować praktycznie 90% terenu na których odbywają się zawody. Obserwacja zawodów pozostawia niesamowite wrażenia dla kibica.(Aż proszą się trybuny )
Nasz obiekt posiada bardzo bogatą infrastrukturę oraz budowle przystosowane do organizacji zawodów motocyklowych oraz innych imprez terenowych oraz plenerowych.
Dzięki
sponsorom oraz społecznikomprzez ostatnie kilka lat powstały nowe konstrukcje, które były dostosowywane do aktualnych potrzeb.

Na dzień dzisiejszy mamy :wieżę widokową , biuro przy starcie , zaplecze magazynowe, wieżę kontroli czasu wraz z instalacją, biuro przyjmowania i wydawania transponderów, trzy stanowiskowe biuro rejestracji zawodników, biuro VIP, zadaszenie nad biurami, wiatę do odbiorów technicznych, węzeł sanitarny z umywalkami i WC, miejsce do mycia motocykli, ogrodzony i utwardzony park maszyn, nowy plac do parkowania oraz miejsce dla widowni, miejsce wyznaczone na ognisko wraz z ławeczkami, oświetlenie części toru,spychacz DET, liczne tablice reklamowe, nową maszynę startową , beczkę do nawadniania toru .

Tak mozolnie budowana infrastruktura toru motocrossowego jest niespotykana w skali kraju i została doceniona przez przedstawicieli UEM.

Do Obornik na zawody przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski , a sport motocyklowy jest wiodącą i widowiskową dyscypliną w Obornikach.

Zdarzają się imprezy gdzie startuje ponad 180 zawodników , ostatnia taka frekwencja miała miejsce na Mistrzostwach Strefy Zachodniej Polski w Motocrossie w 2011 roku. W Wielkopolsce Oborniki są skupiskiem zawodników i pasjonatów terenowych sportów motocyklowych. Do nas przyjeżdżają zawodnicy nie tylko z Wielkopolski ale i sąsiednich województw by móc trenować na naszym torze.

Motoklub Oborniki to nie tylko sport motocyklowy.

Włączamy się aktywnie w życie lokalnej i regionalnej społeczności. Bierzemy aktywny udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych, w tym min. w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pokazy okolicznościowe dla dzieci, udostępnienie toru do innych konkurencji sportowych takich jak zawody rowerowe MTB, zawody 4x4 , znany wszystkim rajd samochodowy "FAMUŁA"   Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071