Data: , ¬ródło: Urz±d Miejski w Obornikach, Oborniki

Trwaj± prace na obornickich "Łazienkach", firma Budro Kazimierza Stachowiaka, która wygrała przetarg, postawiła już nowy mur oporowy oraz zrekonstruowała drugi, którego nie było potrzeby rozbierać. 

W trakcie prac pojawiły się głosy dotycz±ce dewastacji miejsca pamięci po obornickich Żydach, którzy w czasie II wojny ¶wiatowej pracowali przy budowie "Łazienek". Opinie te s± fałszywe, taka sytuacja nie miała bowiem miejsca!

Jak dot±d rozebrany został jeden mur oporowy, który w cało¶ci wykonany był z cegieł, a nie cmentarnych nagrobków żydowskich. Inne elementy, takie jak schody, nie będ± w ogóle demontowane.

Gmina Oborniki dba o historię i tradycję, czego przykładem jest jeden z ostatnich projektów, czyli ¶cieżka historyczno - edukacyjna. Jedna z tablic, została ustawiona przy ulicy Czarnkowskiej, w miejscu, w którym przed wojn± znajdowała się Bożnica Żydowska.

Zarówno Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, jak i firma wykonuj±ca inwestycję zapewniaj±, ze jeżeli w trakcie prac zostan± odkryte żydowskie kamienie nagrobne, na pewno nie zostan± one wywiezione na wysypisko ¶mieci! 

Ľródło:www.oborniki.pl

Film z Łazienek¬ródło: Urz±d Miejski w Obornikach

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071