Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W ostatnim czasie, działacze obornickiego Motoklubu zauważyli, że z toru przy ul. Łukowskiej co jakiś czas giną duże, plastikowe pojemniki, które służą w czasie zawodów do ochrony sędziów na trasie.  

Same pojemniki nie mają żadnej wartości materialnej ani użytkowej bo są powycinane na potrzeby ochrony. Jedyną wartością  jest metalowa obręcz, opasająca pojemnik, którą po zdjęciu można sprzedać w skupie złomu. Jej wartość jednak jest znikoma a szkoda ogromna. Szkoda, bo  wkład pracy działaczy w utrzymanie toru jest społeczny i bezinteresowny.  Dodajmy, że w przeszłości przyłapano właśnie tzw. złomiarzy na podobnych kradzieżach.  W związku z powyższym, zwracamy się z uprzejmą prośbą do pracowników i właścicieli skupu złomu, by zwrócili uwagę na to - czy takie metalowe obręcze nie usiłuje się sprzedać  w ich punktach i powiadomienie działaczy klubu (tel. 504 12 14 85 o ewentualnie zaistniałym  incydencie.

W nocy z soboty na niedzielę (27/28 października) również na torze motocrossowym, nieznany sprawca zniszczył, wyginając i łamiąc w każdy, możliwy sposób bramkę, zabezpieczającą część przeznaczoną dla  widowni od stromego stoku zjazdowego. Prawdopodobnie był to pospolity akt wandalizmu.

Apelujemy do wszystkich, którzy  chcą wyładowywać swoją energię,  niszcząc cudze mienie i pracę, aby pamiętali, że takie działanie nie przynosi  chluby a jedynie niweczy bezinteresowną inicjatywę, która służy bezpieczeństwu innych.  Ostrzegamy również, że rozważa się metody monitorowania, położonego na uboczu, toru nie tylko pod względem złodzieji i wandali ale również tych, którzy chcieliby zostawić tam "swoją własność", czyli np. nielegalnie pozbyć się śmieci.

 

Brygida Małecka Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071