Data: , ¬ródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W ostatnim czasie, działacze obornickiego Motoklubu zauważyli, że z toru przy ul. Łukowskiej co jaki¶ czas gin± duże, plastikowe pojemniki, które służ± w czasie zawodów do ochrony sędziów na trasie.  

Same pojemniki nie maj± żadnej warto¶ci materialnej ani użytkowej bo s± powycinane na potrzeby ochrony. Jedyn± warto¶ci±  jest metalowa obręcz, opasaj±ca pojemnik, któr± po zdjęciu można sprzedać w skupie złomu. Jej warto¶ć jednak jest znikoma a szkoda ogromna. Szkoda, bo  wkład pracy działaczy w utrzymanie toru jest społeczny i bezinteresowny.  Dodajmy, że w przeszło¶ci przyłapano wła¶nie tzw. złomiarzy na podobnych kradzieżach.  W zwi±zku z powyższym, zwracamy się z uprzejm± pro¶b± do pracowników i wła¶cicieli skupu złomu, by zwrócili uwagę na to - czy takie metalowe obręcze nie usiłuje się sprzedać  w ich punktach i powiadomienie działaczy klubu (tel. 504 12 14 85 o ewentualnie zaistniałym  incydencie.

W nocy z soboty na niedzielę (27/28 paĽdziernika) również na torze motocrossowym, nieznany sprawca zniszczył, wyginaj±c i łami±c w każdy, możliwy sposób bramkę, zabezpieczaj±c± czę¶ć przeznaczon± dla  widowni od stromego stoku zjazdowego. Prawdopodobnie był to pospolity akt wandalizmu.

Apelujemy do wszystkich, którzy  chc± wyładowywać swoj± energię,  niszcz±c cudze mienie i pracę, aby pamiętali, że takie działanie nie przynosi  chluby a jedynie niweczy bezinteresown± inicjatywę, która służy bezpieczeństwu innych.  Ostrzegamy również, że rozważa się metody monitorowania, położonego na uboczu, toru nie tylko pod względem złodzieji i wandali ale również tych, którzy chcieliby zostawić tam "swoj± własno¶ć", czyli np. nielegalnie pozbyć się ¶mieci.

 

Brygida Małecka ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071