Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W dniach 19- 21 października grupa sześciu uczennic   Zespołu Szkół w Objezierzu przebywała w Lubece na zaproszenie Copernicus Vereinigung - stowarzyszenia, które zorganizowało polsko - niemiecką konferencję naukową pt. "Polsko- niemiecka przeszłość w badaniach młodych historyków".  

Objezierskie uczennice na konferencji naukowej

Wyjazd do Lubeki nastąpił w piątek po zajęciach lekcyjnych, a doskonała pogoda i idealna sytuacja drogowa sprawiły, że podróż była wyjątkowo krótka. Po kolacji i po przedstawieniu uczestników konferencji z Polski i Niemiec obejrzano zdjęcia z podróży studyjnej do Polski latem br., ilustrujące nasz kraj w czasie Euro 2012.W sobotę można było usłyszeć wiele ciekawych wykładów i uczestniczyć w dyskusjach naukowych.
Wieczorem  uczennice z Objezierza przedstawiły swoje referaty: Paula Dolińska  z klasy II Gimnazjum o cmentarzu w Ślepuchowie, Anna Kwiatkowska z klasy III Gimnazjum  o wyróżnieniu Eligiusza Kucharskiego przez Niemiecki Ludowy Związek Pielęgnacji Grobów, za jego humanitarną postawę wiosną 1945 roku, Paulina Jurga z klasy I Technikum Hotelarskiego o Steffenie Mollerze, Zuzanna Burzyk z tej samej klasy o uroczystościach ekumenicznych w Rogoźnie w maju 2006, Karina Kierstan i Karolina Szczepska z klasy II Technikum Hotelarskiego o dziejach parafii ewangelickiej w Połajewie i o planach zagospodarowania budynku dawnego, połajewskiego kościoła ewangelickiego. Wystąpienia uczennic z Objezierza i prezentacje młodych badaczek spotkały się z żywymi, dynamicznymi reakcjami uczestników konferencji i nagrodzone zostały głośnymi brawami.
 

W niedzielę po zakończeniu seminarium  w drodze powrotnej do kraju zwiedzono miasto Lubekę wraz z ciekawymi świątyniami w stylu gotyckim,  starówką, muzeum Thomasa Manna i obejrzano finał miejscowego maratonu. Pobyt w Lubece był tym razem wyjątkowy, również dlatego, że młodzieży z Objezierza towarzyszyła ekipa TV Wielkopolska, która rejestrowała przebieg seminarium i zwiedzanie miasta nad Trave.

Adam Maliński Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071