Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

We wtorek, 9 października  odbyło się kolejne spotkanie Komisji Rewizyjnej pod przewodnictwem Beaty Matelskiej. Po za nią w posiedzeniu uczestniczyli radni: Renata Wąsowicz, Władysław Haraj, Marek Lemański, Andrzej Majkowski i  Andrzej Ilski.  

W powołanym składzie zabrakło jedynie Damiana Bukowskiego, który poza posiedzeniami, poprzedzającymi absolutorium dla burmistrza, podobno (prawie wcale) rzadko uczestniczy w pracach tej komisji. Na wtorkowym posiedzeniu ustalono m.in. terminy wykonania tzw. punktów planowych w tym m.in. analizę budżetu Obornickiego Ośrodka Kultury. Ponadto radni wnioskowali o rozszerzenie tego punktu o szczegóły, dotyczące organizacji dwóch dużych imprez, czyli tegorocznych  Dni Obornik oraz Dożynek Gminnych 2012. Dokumentację w tej sprawie przedstawi OOK i wydz. promocji UM.

W tym dniu jednogłośnie zatwierdzono również wniosek, dotyczący finansowania gminnych klubów sportowych z podziału tzw. środków z pożytku publicznego. Przyjęto również wniosek sprawdzenia finansów Schroniska dla Zwierząt "Azorek".  Kolejną propozycję złożył radny Ilski, wnioskując o nieprzydzielanie w  okresie wakacyjnym dodatków motywacyjnych dla nauczycieli. Po wyjaśnieniach dyr. ZEAS-u, pana Edwarda Mączyńskiego wniosek okazał się bezzasadny gdyż nie jest zgodny z prawami, zawartymi w Karcie Nauczyciela.

Przed członkami Komisji Rewizyjnej sporo pracy. Oprócz skontrolowania budżetu bieżącego poszczególnych jednostek gminnych czeka ich jeszcze praca nad prowizorium budżetowym na 2013r, które co roku budzi sporo emocji.   Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -4 (+1 , -5)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

alexander
Data: 30.10.2012 16:50:58

pilka kopana stanowczo za duzo kosztuje obornckiegopodatnika.zdecydowanie popieram p.Wasowicz.Te pieniadze proponuje przeznaczyc na dodatkowe lekcje w szkolach.Sparta w obornikach to przeszlosc i zbyt duze koszty.


michał
Data: 21.11.2012 15:15:43

Skandal aby złodzieje i oszuści brali udział w jakich bądz komisjach rewizyjnych na terenie gminy,kto ich wybierał i jakim prawem chcą zabierać środki przeznaczone na schronisk i na O.O.K!!!Czy Damian Bukowski zlegalizował nielegalną budowę własnego domu???


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071