Data: , ¬ródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

We wtorek, 9 paĽdziernika  odbyło się kolejne spotkanie Komisji Rewizyjnej pod przewodnictwem Beaty Matelskiej. Po za ni± w posiedzeniu uczestniczyli radni: Renata W±sowicz, Władysław Haraj, Marek Lemański, Andrzej Majkowski i  Andrzej Ilski.  

W powołanym składzie zabrakło jedynie Damiana Bukowskiego, który poza posiedzeniami, poprzedzaj±cymi absolutorium dla burmistrza, podobno (prawie wcale) rzadko uczestniczy w pracach tej komisji. Na wtorkowym posiedzeniu ustalono m.in. terminy wykonania tzw. punktów planowych w tym m.in. analizę budżetu Obornickiego O¶rodka Kultury. Ponadto radni wnioskowali o rozszerzenie tego punktu o szczegóły, dotycz±ce organizacji dwóch dużych imprez, czyli tegorocznych  Dni Obornik oraz Dożynek Gminnych 2012. Dokumentację w tej sprawie przedstawi OOK i wydz. promocji UM.

W tym dniu jednogło¶nie zatwierdzono również wniosek, dotycz±cy finansowania gminnych klubów sportowych z podziału tzw. ¶rodków z pożytku publicznego. Przyjęto również wniosek sprawdzenia finansów Schroniska dla Zwierz±t "Azorek".  Kolejn± propozycję złożył radny Ilski, wnioskuj±c o nieprzydzielanie w  okresie wakacyjnym dodatków motywacyjnych dla nauczycieli. Po wyja¶nieniach dyr. ZEAS-u, pana Edwarda M±czyńskiego wniosek okazał się bezzasadny gdyż nie jest zgodny z prawami, zawartymi w Karcie Nauczyciela.

Przed członkami Komisji Rewizyjnej sporo pracy. Oprócz skontrolowania budżetu bież±cego poszczególnych jednostek gminnych czeka ich jeszcze praca nad prowizorium budżetowym na 2013r, które co roku budzi sporo emocji.   ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: -4 (+1 , -5)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

alexander
Data: 30.10.2012 16:50:58

pilka kopana stanowczo za duzo kosztuje obornckiegopodatnika.zdecydowanie popieram p.Wasowicz.Te pieniadze proponuje przeznaczyc na dodatkowe lekcje w szkolach.Sparta w obornikach to przeszlosc i zbyt duze koszty.


michał
Data: 21.11.2012 15:15:43

Skandal aby złodzieje i oszu¶ci brali udział w jakich b±dz komisjach rewizyjnych na terenie gminy,kto ich wybierał i jakim prawem chc± zabierać ¶rodki przeznaczone na schronisk i na O.O.K!!!Czy Damian Bukowski zlegalizował nielegaln± budowę własnego domu???


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071