Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Jest w Obornikach Wlkp. taki szpital i taki oddział w którym poczułam się jak pacjent, a nie dodatek do szpitala za który płaci NFZ. Byłam pacjentką oddziału chirurgii i ortopedii  z wieloma schorzeniami i po wielokrotnym leczeniu  w Klinice Onkologicznej i szpitalu MSW  w Gdańsku. Mam porównanie jak wygląda opieka nad pacjentem. Jestem córką tej ziemi, mam tu rodzinę i znajomych, których odwiedzam. To dzięki nim i ich opinii na temat Szpitala Powiatowego w Obornikach Wlkp., a szczególnie Oddziału Chirurgii i Ortopedii  tu trafiłam w celu endoplastyki stawu biodrowego. 

W ciągu leczenia zetknęłam się praktycznie z całym personelem oddziału. Sposób pracy zatrudnionych tam osób budzi moje szczególne uznanie.

Ordynator p. Dariusz Nowak, który operował mój staw (wstawianie endoprotezy)to lekarz kompetentny, szczery, łatwo nawiązujący kontakt z pacjentami  i wyczerpująco informujący o tym co zrobił. Żadnego tabu. Uprzejmy i miły.

Ordynator p.  Dariusz Nowak wraz  z lekarzami p. Michałem Skoczkiem i p. Arturem Szabelskim; oddziałową p. Agnieszką Pietz, pielęgniarką zabiegową p. Justyną Fąfarą to zespół wyróżniający się profesjonalizmem,  fachowością,  kompetencją i zaangażowaniem w pracy na tym oddziale i należy stawiać za wzór dla innych. Stworzyli wyposażony oddział o standardzie kliniki. Wszystko jest bardzo nowoczesne: łóżka , szafeczki, łazienki, aparaty do diagnostyki.

Niezwykle ciężka praca wykonywana na tym oddziale jest w sposób  znakomity w sensie organizacyjnym jak i ludzkim. Profesjonalizm, zwykła życzliwość, troska, uśmiech, żart, ciepły stosunek do pacjenta ma tu miejsce  i są to cechy pracującej tu kadry - wszystkich lekarzy, pielęgniarek i pań z obsługi.

Dzięki temu szpitalowi oraz personelowi, który w nim pracuje odzyskałam wiarę w to, że istniej jeszcze w Polsce państwowa służba zdrowia, która  leczy pacjentów zgodnie z zasadami i  etyką zawartą w przysiędze Hipokratesa.  Mogę jedynie pozazdrościć pacjentom z Obornik tego, że wśród szpitali i klinik opłacanych przez NFZ, które traktują pacjenta jak "mięso" i jak zło konieczne, znajduje się tu tak wspaniała placówka, z której mogą korzystać.

Składam serdeczne podziękowania za sposób sprawowania opieki nade mną ( zapewniam , że i nad innymi pacjentami w ich imieniu).

Zwracam się do Dyrektora SP ZOZ w Obornikach Wlkp., do organu prowadzącego oraz wszystkich mieszkańców tego okręgu  z prośbą  o docenienie  kadry pracującej na Oddziale Chirurgii I Ortopedii w tymże mieście. Jest wyjątkowa . Chory pod jej opieką czuję się bezpiecznie.

Grażyna Krasicka

(adres znany redakcji) Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -3 (+2 , -5)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071