Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Chyba  tradycją sesji Rady Gminy stały się absurdalne i niedorzeczne choć spontaniczne  wypowiedzi radnego opozycji, Bogdana Bukowskiego.  Na ostatniej sesji było ich tak wiele, że trudno zdecydować się od czego zacząć. 

Do spektakularnej demagogii na ostatniej sesji, której dopuścił się B.Bukowski doszło  podczas omawiania punktu, związanego z budżetem gminy. Maniakalnie szukając błędów, które w jego mniemaniu popełnił Tomasz Szrama, zapytał - dlaczego burmistrz podczas czytania sprawozdania, nie wymienił przetargu na wzięcie przez gminę kredytu komercyjnego w wysokości 8 mln zł? Nastąpiła konsternacja gdyż w zestawieniu sprawozdawczym burmistrza widniała informacja o przetargu i wielu radnych było przekonanych, że taka informacja została przez burmistrza odczytana. Ten jednak przekonując wszystkich, że pytał kolegów obok  i uważnie słuchał (mimo, że mu przeszkadzano) tendencyjnie sugerował, że burmistrz nie odczytał informacji o przetargu na kredyt, chcąc ją zataić. Wątpliwości i zarzutu Bukowskiego względem burmistrza Szramy szybko się wyjaśniły gdyż przewodniczący Rady zarządził odsłuchanie fragmentu, w którym Tomasz Szrama INFORMUJE RADĘ O OGŁOSZONYM PRZETARGU NA KREDYT KOMERCYJNY. - To tyle komentarzem względem zarzuconego kłamstwa -skwitował przewodniczący.

Bukowski, mimo dowodów, druzgocących jego zarzuty, , nie ustępował i brnął dalej w swych wywodach, mówiąc m.in. - Od iluś lat, przynajmniej od 10 lat jest to pierwszy kredyt komercyjny, komercyjny, który niestety jest bardzo drogi. ... W tym miejscu okazało się, że Bukowski znowu się mylił.  Skarbnik Urzędu Miejskiego przypomniała o KREDYCIE KOMERCYJNYM na wymianę niecek basenowych, zaciągniętym w City Banku w 2006r i spłacanym przez 5 lat.  Bukowski oraz jego koledzy twierdzili jednak, że odsetki od tego kredytu spłacała Unia Europejska, która po oddaniu, kontrolowała zakończoną inwestycję na obornickiej pływalni.  Tę sprawę dokładnie ma zbadać powołana komisja, lecz na dziś wszystko wskazuje na to, że to pani skarbnik miała rację.  Ze wstępnych ustaleń wynika bowiem, iż owszem, Unia Europejska spłaciła odsetki ale nie Urzędowi Miejskiemu w Obornikach tylko City Bankowi, który zaciągnął kredyt, by udzielić go  nam na remont niecek na obornickiej pływalni.

Dalej Bukowski opowiadał, że gmina jest fatalnie zarządzana, przewidywał, że sytuacji finansowej gminy będzie trudna wręcz drastyczna. Jego "czarnowidztwo" (skąd my to znamy?) znowu podważyła pani skarbnik, przytaczając nową ustawę o finansach publicznych z sierpnia 2010r. Wykazała również zrozumienie, że Bukowski może nie iść z postępem czasu i z przepisami prawa i nie rozumieć tej ustawy, skąd wynikają jego niedorzeczne poglądy. Dziwiła się też trochę, że buńczuczny radny, będąc 8 lat burmistrzem nie odróżnia zadłużenia od deficytu i bez wstydu mówi o sprawach, na których się nie zna. By na przyszłość zapobiec podobnym, absurdalnym wywodom zadeklarowała swoją pomoc w kwestii wyjaśnienia wszystkich spraw dot. budżetu. - Ja nie mam obowiązku czytać ustawy o finansach publicznych -odpowiedział urażony Bukowski, miast podziękować za zadeklarowaną pomoc - iproszę mi tu nie wytykać takich rzeczy bo to jest mało kulturalne... Ups...a czyż kulturalne jest zabieranie głosu i oskarżanie innych w temacie, o którym nie ma się zielonego pojęcia? - bo przecież nie ma się obowiązku o nim czytać.

Brygida Małecka 

 

Filmy z sesji:

Film nr 1

Film nr 2Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +8 (+9 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Damian
Data: 16.10.2012 14:28:57

Bukowski najlepiej potrafi przykręcać ławki i robić bonusy w marketach.


Eugeniusz
Data: 21.10.2012 19:05:37

To jest własnie to. Wybiera sie do Rady buraki.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071