Data: , ¬ródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W sobotę, 15 wrze¶nia polow± msz± ¶więt±,  tutejsi mieszkańcy  rozpoczęli festyn, po¶więcony obchodom 625 - lecie istnienia swojej miejscowo¶ci.  

 

To druga, po ubiegłorocznej, w ostatniej dekadzie, impreza zorganizowana przez gołaszyńsk± społeczno¶ć. Mimo braku ¶wietlicy i ogólnych warunków, potrzebnych do takich przedsięwzięć, sołtys, Rada Sołecka i społecznicy postanowili na wzór innych wsi, wykorzystuj±c cudowny plener oraz zachęcić do wspólnej zabawy i integracji.

Ogólna formuła festynu zakładała wiele atrakcji, w¶ród których każdy mógł znaleĽć co¶ dla siebie. Przy wsparciu obornickich harcerzy przygotowano różne gry i konkursy dla najmłodszych i przejażdżki powozem dla wszystkich. Nie zabrakło pysznego poczęstunku w tym wypieki, przygotowane przez mieszkanki wsi, znana w gminie, ¦wierkowska grochówka, kiełbasa z grilla lub ogniska i kaszanka z kapust±, specjalno¶ć pani Justyny. Cudownej rodzinnej atmosferze towarzyszyła muzyka i propozycja zabawy pod gołym niebem. Nawet pogoda, choć bardzo niepewna, w tym dniu nie zawiodła.

Po raz pierwszy w historii Gołaszyna pojawili się jednocze¶nie najważniejsi samorz±dowcy w osobach starostów Adama Olejnika i Andrzeja Okpisza oraz burmistrza Tomasza Szramy. W¶ród bawi±cych się zauważyli¶my też innych go¶ci - radnych Agnieszkę Roszyk i Andrzeja Ilskiego sołtysów Magdę Galczewsk± i Błażeja Pacholskiego z Maniewa i Ocieszyna oraz pani± Danutę Jagodzińsk± - dyrektorkę szkoły w Maniewie.

Niezwykle podniosłymi  chwilami dla wszystkich było uroczyste krojenie tortu, ufundowanego przez burmistrza Szramę, na cze¶ć jubilata czyli wsi Gołaszyna oraz uhonorowanie najstarszych mieszkanek wsi. Panie, Zofię Mielcarek, Wiktorię Wojciechowsk± oraz Juliannę Gruszczyńsk± obdarowano również  kwiatami i słodko¶ciami, które wręczyli burmistrz i starosta.

Zabawa przebiegała w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze do momentu, kiedy gołaszyńskie ¶więto nawiedziła obornicka policja. Nie będziemy pisać o szczegółach tej wizyty bo celem jest utrzymanie pozytywnej atmosfery sobotniego jubileuszu wsi.  Impreza zakończyła się jednak nico wcze¶niej niż planowano.

Dzi¶ pozostaje nam wspominać tylko miłe chwile a było ich naprawdę sporo.

I ja też tam byłam...

Brygida Małecka¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+2 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

hamia
Data: 07.10.2012 19:16:26

Pani sołtys bez koży¶ci tego nie robi ?Dzień po pikniku u koleżanki Golon jaka biba była też za sołeckie pieni±dze a słyszałam że czensto takie inpreski robi pani sołtys z koleżankami Pospychałow± , Wojtaszyczk± , Toporow± za sołeckie pieni±dze a faktury sa za całkiem co innego ? TAK machloi pani SOŁTYS GOŁASZYNA ?


LUCYNA
Data: 08.10.2012 20:14:02

LUDZIE POWINLI¦CIE WYPIEPSZYĆ SOŁTYSOWˇ GOŁASZYNA ? OTWURZCIE OCZY


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071