Data: , Źródło: Urząd Miejski w Obornikach, Oborniki

Już wkrótce zostanie zagospodarowany lewobrzeżny teren Wełny od "mostu wronieckiego", do wyspy przy małej elektrowni. Jak mówi burmistrz Tomasz Szrama to jedna z bardzo ważnych inwestycji w Obornikach, która ma przywrócić rzekę Wełnę Obornikom.     Jak mówi burmistrz Tomasz Szrama to jedna z bardzo ważnych inwestycji w Obornikach, która ma przywrócić rzekę Wełnę Obornikom.        

Koszt całości przedsięwzięcia, nazwanego. "Rewitalizacja, zagospodarowanie i rozbudowa infrastruktury parku przy rzece Wełnie (Łazienki Obornickie)" wyniesie ponad 1,1 mln zł. Na inwestycję tę  Gmina Oborniki pozyskała aż 800 tys. zł ze środków zewnętrznych.

 

W minionym tygodniu na "łazienkach" pojawił się sprzęt ciężki i rozpoczęto prace związane z rewitalizację tego terenu. Bardzo dobrą wiadomością płynącą z urzędu, jest ta dotycząca monitoringu który także zostanie wykonany w trakcie całej inwestycji. Aktualnie firma przystąpiła do prac porządkowych, a następnie rozpocznie się naprawa muru oporowego i wykonanie ścieżek pieszo - rowerowych.

 

Projekt przebudowy zakłada odtworzenie dawnego układu architektonicznego, który funkcjonował jeszcze 50 lat temu, budowę dwóch punktów  widokowych, wraz ze ścieżkami pieszymi o długości niemal 2 km, budowę oświetlenia parkowego (44 latarnie), a także prześwietlenie (w celu otwarcia widoku ze skarpy na rzekę) i urządzenie terenów zielonych. Powstała budowla przybierze dawną formę (przebieralni kąpieliskowych) lecz zmianie ulegnie jej funkcja. Dziś będzie to urokliwa pergola kwiatowa i spacerowa. Na trasie zainstalowane zostaną 32 nowe ławki oraz (w trosce o utrzymanie porządku w tym miejscu) liczne kosze na śmieci.

 

Przebudowa ta zakończy  się na początku grudnia i stanowić będzie I etap całego przedsięwzięcia, polegającego na utworzeniu nad Wełną szerokiej oferty rodzinno - turystycznej  rekreacji. Źródło: Urząd Miejski w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071