Data: , ¬ródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W ramach "Polskiej Akademii Gitary", która w sierpniowy weekend opanowała wielbicieli muzyki gitarowej w całym kraju, w naszym mie¶cie go¶cił wirtuoz gitary klasycznej, Robert Horna. Pan Robert, oprócz prowadzenia warsztatów w OOK, zagrał  fenomenalny koncert w obornickim, najbardziej klimatycznym ko¶ciele ¶w. Krzyża. Jego wyst±pienie poprzedził występ adepta szkoły Yamaha.   

W nastrój koncertu publiczno¶ć wprowadził Marcin Samolczyk. Jego repertuar ¶ci¶le konweniował z otoczeniem i atmosfer± ko¶ciółka. Utwory znanych i mniej znanych kompozytorów artysta uwieńczył własn± etiud±, w której ewidentnie zaprezentował swój talent, genialny warsztat,  kunszt gry na tym niełatwym, choć niezwykle popularnym  instrumencie, oraz wielorakie techniki grania, które nie mieszcz± się w pojęciach "ogniskowego" gitarzysty.

Na pro¶bę proboszcza, Zbigniewa Urnego, który z ogromn± uwag± i namaszczeniem wysłuchał koncertu, Robert Horna na koniec zagrał specjalnie dla pań znany utwór Johna Lenona - Imagine.

Spotkanie to było zapewne wielk± straw± kulturaln± dla tych, którzy szukaj± wypoczynku i przyjemno¶ci  nie we wszechpanuj±cej komercji lecz w bardziej ambitnej choć niszowej sztuce.  W¶ród kilkudziesięcioosobowej widowni dostrzegli¶my m.in. państwo Pawlików, Lecha Czabana  czy wła¶cicielkę obornickiej galerii, Beatę Najdek.

Koncert gitarowy wirtuoza Roberta Horny był z pewno¶ci± wysublimowan± sztuk± przeznaczon± dla ograniczonej grupy melomanów. Mimo to warto byłoby na przyszło¶ć nieco bardziej i szerzej promować tego typu wydarzenia. 

Brygida Małecka  ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071