Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W ramach "Polskiej Akademii Gitary", która w sierpniowy weekend opanowała wielbicieli muzyki gitarowej w całym kraju, w naszym mieście gościł wirtuoz gitary klasycznej, Robert Horna. Pan Robert, oprócz prowadzenia warsztatów w OOK, zagrał  fenomenalny koncert w obornickim, najbardziej klimatycznym kościele św. Krzyża. Jego wystąpienie poprzedził występ adepta szkoły Yamaha.   

W nastrój koncertu publiczność wprowadził Marcin Samolczyk. Jego repertuar ściśle konweniował z otoczeniem i atmosferą kościółka. Utwory znanych i mniej znanych kompozytorów artysta uwieńczył własną etiudą, w której ewidentnie zaprezentował swój talent, genialny warsztat,  kunszt gry na tym niełatwym, choć niezwykle popularnym  instrumencie, oraz wielorakie techniki grania, które nie mieszczą się w pojęciach "ogniskowego" gitarzysty.

Na prośbę proboszcza, Zbigniewa Urnego, który z ogromną uwagą i namaszczeniem wysłuchał koncertu, Robert Horna na koniec zagrał specjalnie dla pań znany utwór Johna Lenona - Imagine.

Spotkanie to było zapewne wielką strawą kulturalną dla tych, którzy szukają wypoczynku i przyjemności  nie we wszechpanującej komercji lecz w bardziej ambitnej choć niszowej sztuce.  Wśród kilkudziesięcioosobowej widowni dostrzegliśmy m.in. państwo Pawlików, Lecha Czabana  czy właścicielkę obornickiej galerii, Beatę Najdek.

Koncert gitarowy wirtuoza Roberta Horny był z pewnością wysublimowaną sztuką przeznaczoną dla ograniczonej grupy melomanów. Mimo to warto byłoby na przyszłość nieco bardziej i szerzej promować tego typu wydarzenia. 

Brygida Małecka  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071