Data: , Źródło: , Oborniki

Jak można się dowiedzieć z oficjalnej strony Urzędu Miejskiego w Obornikach, na dniach podpisana zostanie umowa z wykonawcą remontu obornickich łazienek. Koszt całości przedsięwzięcia, nazwanego. "Rewitalizacja, zagospodarowanie i rozbudowa infrastruktury parku przy rzece Wełnie (Łazienki Obornickie)" wyniesie ponad 1,1 mln zł. 

Na inwestycję tę  Gmina Oborniki pozyskała aż 800 tys. zł ze środków zewnętrznych. Umowę o dofinansowanie we wtorek, 7 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim podpisał Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

Projekt przebudowy zakłada odtworzenie dawnego układu architektonicznego, który funkcjonował jeszcze 50 lat temu, budowę dwóch punktów  widokowych, wraz ze ścieżkami pieszymi o długości niemal 2 km, budowę oświetlenia parkowego (44 latarnie), a także prześwietlenie (w celu otwarcia widoku ze skarpy na rzekę) i urządzenie terenów zielonych. Powstała budowla przybierze dawną formę (przebieralni kąpieliskowych) lecz zmianie ulegnie jej funkcja. Dziś będzie to urokliwa pergola kwiatowa i spacerowa. Na trasie zainstalowane zostaną 32 nowe ławki oraz (w trosce o utrzymanie porządku w tym miejscu) liczne kosze na śmieci.

Warto aby urzędnicy pomyśleli także o monitoringu po remoncie łazienek, aby miejsce to nie zostało szybko zdewastowane przez tzw. miejscowy element, który od kilkunastu lat właśnie łazienki wybrał jako miejsce do codziennych spotkań przy nie tylko wyskokowych trunkach. Oświetlenie i monitoring, oraz nadzór policji i straży miejskiej powinien przywrócić ten teren ponownie miastu. Mało jest bowiem miejsce gdzie można w ciepły dzień udać się na spacer. Warto także pamiętać, że Wełną co roku przepływa bardzo wielu miłośników sportów kajakowych, którzy przyjeżdżają do Obornik z Poznania i okolic. Jeżeli do tego dodamy jeszcze informacje o planowanym remoncie kąpieliska miejskiego, to tworzy na się ciekawy zarys bazy rekreacyjno - wypoczynkowej Obornik.   Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+2 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071