Data: , Źródło: Urząd Miejski w Obornikach, Oborniki

Zerwane dachy, połamane drzewa, brak prądu, kilkadziesiąt interwencji strażaków to efekt nawałnic, jakie w ostatni  weekend lipca dotknęły nasz region. Ucierpiały aż  52 gospodarstwa domowe, w których rzeczoznawca oszacował szkody na łączną kwotę 96 390,00 zł.

 

O te środki 6 sierpnia Burmistrz Obornik Tomasz Szrama złożył wniosek do Wojewody Wielkopolskiego. Wcześniej już z uruchomionych rezerw budżetowych udzielono pomocy najbardziej potrzebującym.  Zakupiono też plandeki doraźne, które pozwoliły, szybko zabezpieczyć dobytek poszkodowanych.

"Zapewniam, że wszystkie gospodarstwa dotknięte klęską żywiołową otrzymają należną im pomoc" - podkreślał burmistrz, który na bieżąco monitorował sytuację w gminie. "Nasi mieszkańcy są stale informowani o zagrożeniach zarówno poprzez stronę internetową, jak i ostrzegawcze smsy" - dodaje Tomasz Szrama. "Wierzę, że dzięki temu uda nam się uniknąć tragedii".

 

Warto podkreślić, że gmina Oborniki jako jedna z pierwszych gmin w Polsce uruchomiła system do przekazywania ostrzeżeń na telefony komórkowe w postaci krótkich wiadomości tekstowych (SMS). Każdy mieszkaniec chcący otrzymywać takie bezpłatne wiadomości może w każdej chwili zarejestrować się w serwisie.

 

Poza ostrzeżeniami o zagrożeniach oborniczanie są informowani, np.: o stanie dróg na terenie gminy, awariach, remontach, pogodzie (zbliżających się intensywnych opadach czy silnym wietrze), a także o ważnych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych, a przedsiębiorcy o przetargach.

 

Ważne komunikaty za pośrednictwem swojego telefonu komórkowego odbierze każdy,  kto zarejestruje się wysyłając sms pod nr 661 000 112, z wybranym kodem aktywującym o treści:

 

- serwis Mieszkańcy Gminy: Tak.pob01

- serwis Wydarzenia Sportowe i Kulturalne: Tak.pob01ws

- serwis Oświata i Zdrowie: Tak.pob01oz

- serwis Przetargi: Tak.pob01p

 

Poza jednorazową opłatą za zgłoszenie do systemu wg obowiązującej taryfy operatora, osoby zarejestrowane w systemie nie będą ponosić żadnych kosztów.

Każdy w dowolnej chwili może zrezygnować z otrzymywania komunikatów. Wystarczy wysłać odpowiedni kod wyrejestrowujący.Źródło: Urząd Miejski w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+2 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Pikos7
Data: 14.08.2012 10:11:27

Mam włączony już ok. roku serwis SMS-owy i polecam - dobra rzecz. I bezpłatna! :-)


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071