Data: , ¬ródło: ObornikiOnline.pl, Oborniki

Nie wszyscy mieszkańcy powiatu obornickiego wiedz±, że na Jeziorze Rogozińskim można zobaczyć nenufary, czyli popularne lilie wodne.  

Nenufary lub lilie wodne

Ro¶lina ta jak podaje wikipedia w stanie dzikim występuje w niemal całej Europie aż po Ural i dalej do okolic Czelabińska, na Kaukazie, na Bliskim Wschodzie po Izrael na południu i Iran oraz Kaszmir na wschodzie. Obecny na wyspach Morza ¦ródziemnego oraz w pasie wybrzeża Afryki północnej.

Aby zobaczyć jak pięknie rosn± i kwitn± w naturalnym ¶rodowisku, wystarczy udać się do RogoĽna, wypożyczyć kajak i popłyn±ć nim w kierunku Jeziora Budziszewskiego. Po około godzinie dopłyniemy do końca Jeziora Rogozińskiego, a tam będziemy mogli podziwiać wła¶nie te przepiękne ro¶liny znane m.in. z filmu Noce i Dnie w którym to Józef Tolibowski w swoim białym garniturze zrywał w wodzie wła¶nie nenufary dla swojej Basi.

Zrywanie lili wodnych zdecydowanie odradzamy, przestrzegamy także przed wyrzucaniem ¶mieci z kajaków, co często wła¶nie nam Polakom się zdarza. Zachęcamy za to to podziwiania tych ro¶lin, oraz uwieczniania ich na zdjęciach, bowiem widok jest przepiękny. ¬ródło: ObornikiOnline.pl

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Pikos7
Data: 06.08.2012 09:23:41

Nenufary, nie Nanufary!
Plizzz...
Byk już w tytule?!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071