Data: , ¬ródło: KPPSP Oborniki, Oborniki

Połamane i poprzewracane drzewa, pozrywane dachy budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz pozrywane linie niskiego i ¶redniego napięcia to skutek potężnej nawałnicy jaka przeszła w sobotni wieczór 28 lipca br. przez powiat obornicki. 

Największe zniszczenia odnotowano w gminie RogoĽno oraz wschodniej czę¶ci gminy Oborniki. Strażacy w ci±gu pierwszych dwóch dni interweniowali w około 90 zdarzeniach. Działania straży polegały na usuwaniu z dróg, chodników oraz posesji połamanych i powalonych drzew oraz słupów energetycznych, a także zabezpieczeniu foli± uszkodzonych dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych. W działaniach udział brały jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Obornik, Poznania, Szamotuł, W±growca i Czarnkowa oraz większo¶ć Ochotniczych Straży Pożarnych gminy RogoĽno i Oborniki. W usuwanie skutków nawałnicy zaangażowane było również Powiatowe Centrum Zarz±dzania Kryzysowego, Gminne Centra Zarz±dzania Kryzysowego z RogoĽna i Obornik, które dostarczały do najbardziej potrzebuj±cych folię zabezpieczaj±c± poszycia dachów.
Największe zniszczenia odnotowano w miejscowo¶ciach: RogoĽno, Nienawiszcz, Studzieniec, Słomowo, Szczytno. Parkowo, Rożnowo, Żerniki, Marszewiec, Międzylesie i Maniewo. Ze wstępnych przekazanych przez Pogotowie Ratunkowe w Obornikach informacji wynika, że podczas przej¶cia żywiołu nie odnotowano ofiar w ludziach.

Opracował. kpt. Dariusz Szrama 

Foto:kpt. Dariusz Szrama ¬ródło: KPPSP Oborniki

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071