Data: , Źródło: KPPSP Oborniki, Oborniki

Połamane i poprzewracane drzewa, pozrywane dachy budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz pozrywane linie niskiego i średniego napięcia to skutek potężnej nawałnicy jaka przeszła w sobotni wieczór 28 lipca br. przez powiat obornicki. 

Największe zniszczenia odnotowano w gminie Rogoźno oraz wschodniej części gminy Oborniki. Strażacy w ciągu pierwszych dwóch dni interweniowali w około 90 zdarzeniach. Działania straży polegały na usuwaniu z dróg, chodników oraz posesji połamanych i powalonych drzew oraz słupów energetycznych, a także zabezpieczeniu folią uszkodzonych dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych. W działaniach udział brały jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Obornik, Poznania, Szamotuł, Wągrowca i Czarnkowa oraz większość Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Rogoźno i Oborniki. W usuwanie skutków nawałnicy zaangażowane było również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, Gminne Centra Zarządzania Kryzysowego z Rogoźna i Obornik, które dostarczały do najbardziej potrzebujących folię zabezpieczającą poszycia dachów.
Największe zniszczenia odnotowano w miejscowościach: Rogoźno, Nienawiszcz, Studzieniec, Słomowo, Szczytno. Parkowo, Rożnowo, Żerniki, Marszewiec, Międzylesie i Maniewo. Ze wstępnych przekazanych przez Pogotowie Ratunkowe w Obornikach informacji wynika, że podczas przejścia żywiołu nie odnotowano ofiar w ludziach.

Opracował. kpt. Dariusz Szrama 

Foto:kpt. Dariusz Szrama Źródło: KPPSP Oborniki

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071