Data: , Źródło: Urząd Miejski w Obornikach, Oborniki

Gmina Oborniki korzysta z programu budowy dróg dofinansowanego z ministerialnego funduszu. Kwota, która zasili inwestycję to 30% wartości zadania, czyli 814 402 zł. Projekt polega na budowie 1,5 km drogi wraz ze ścieżką rowerową, oświetleniem i kanalizacją deszczową.

"Będzie to już czwarta schetynówka w naszej gminie. Tym razem powstała trasa połączy ulicę Objezierską z drogami powiatowymi nr 2050 i 2052, czyli skrzyżowanie dróg do Bogdanowa, Objezierza i Uścikowa. Zakończenie i oddanie do użytku inwestycji, wartej ok. 2 mln zł planowane jest już na październik tego roku" - wyjaśnia Tomasz Szrama, Burmistrz Obornik.

Na drodze z użyciem ciężkiego sprzętu pracuje ekipa wykonawcy wyłonionego w drodze przetargu - z firmą POL DRÓG Piła. Do tej pory udało się zrealizować podbudowę i przygotować odcinek do ułożenia nawierzchni bitumicznej. Na długości ok. 600 metrów, od drogi powiatowej w Bogdanowie wykonano ścieżkę pieszo - rowerową. Rozpoczęto również prace związane z montażem oświetlenia drogowego.Źródło: Urząd Miejski w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071