Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W piątek, 29 czerwca  odbywającą się Uroczystą  Sesję zaszczyciła swą obecnością Sidonia Jędrzejewska, europoseł PE z okręgu poznańskiego, z ramienia Platformy Obywatelskiej. Wizytę zainicjował Krzysztof Hetmański, przewodniczący obornickiej Rady Miejskiej. 

Ta szczególna wizyta pani Jędrzejewskiej została starannie zaplanowana. I tak oprócz udziału w sesji pani poseł spotkała się z  młodzieżą.  Sidonia Jędrzejewska nie ukrywa, że jej tendencje działania są bardzo mocno skierowane na młodych ludzi. .  Będąc członkiem Europejskiej Komisji Budżetowej, kładzie duży nacisk na zwiększenie finansowania  edukacji młodzieży.   Kładąc duży nacisk na szerzenie wiedzy o Unii Europejskiej, zainicjowała tzw. EUROLEKCJI, które osobiście przeprowadzała w wielu wielkopolskich szkołach.   W tej sferze uruchomiła również Bibliotekę Europejską przy swoim biurze w Poznaniu. Wychodząc naprzeciw młodego pokolenia jest koordynatorem praktyk  dla studentów w swym poznańskim, strasburskim  i brukselskim biurze.   Wspiera również organizację wymian młodzieży, szkoleń, wyjazdów studyjnych  i udział w programach edukacyjnych w tym m.in. ERASMUS.

Spotkanie z młodzieżą obornicką to nie koniec wizyty pani poseł w Obornikach.  Ostatnim punktem tego dnia było spotkanie w Starostwie Powiatowym, połączone z konferencją prasową. Była to też okazja by porozmawiać o sprawach stricte lokalnych w nawiązaniu do współpracy z UE  a głównie w kwestii pozyskiwania środków unijnych.  Sidonia Jędrzejewska jest  członkiem Komisji Budżetowej i jednoczenie specjalistką w tej trudnej i ścisłej dziedzinie. Potrafi jednak w jasny i bardzo racjonalny sposób przedstawić realia i możliwości, jaki Polsce daje udział we wspólnocie Europejskiej. 

Na piątkowym spotkaniu starosta Adam Olejnik zapytał o finansowanie i możliwości pozyskania środków na budowę i odbudowę dróg.  Niestety, pani poseł szczerze i otwarcie przyznała, że Unia Europejska nie zamierza rozwiązywać radykalnych problemów Polski w sprawie dróg, zamierza jedynie wspierać i pomagać w ich rozwiązywaniu. Optymistycznie jednak nawiązała do możliwości korzystania z przygotowanych na 2014 rok, nowych rozdań  w tym m.in. z funduszy spójności. Podobnie zresztą odniosła się do tematu wspierania Polskiej Służby Zdrowia, o którą zapytała dyr. SP ZOZ Oborniki, Małgorzata Ludzkowska. Skądinąd wiemy, że Sidonia Jędrzejewska czynnie uczestniczy w akcjach skierowanych na poprawę zdrowia i warunków ich leczenia w Polsce. Jej działania skierowane są głównie na walkę z rakiem (zwłaszcza u Kobiet) oraz dbałość o zdrowie wcześniaków.

Piątkowe spotkanie w Starostwie należało do bardzo owocnych.  Uczestnicy zadawali wiele pytań, na które pani poseł odpowiadała otwarcie i rzeczowo. Wszystko wskazuje na to, że kontakt Obornik z kolejnym europosłem - Sidonią Jędrzejewską - został nawiązany.  - Naszym zadaniem , zadaniem polskich europosłów jest  zabezpieczyć w budżecie unijnym jak NAJWIĘKSZĄ KOPERTĘ dla kraju- mówiła pani Sidonia - a dalej, rolą rządu i samorządów  jest  to właściwie wykorzystać, zabezpieczając w budżecie środki na wspófinansowanie inwestycji i różnych działań, poprawiających sytuację w Polsce. 

Otrzymaliśmy deklarację informowania społeczeństwa obornickiego o bieżącej działalności Parlamentu Europejskiego w stałej felietonistyce pani europoseł , zamieszczanej w naszej gazecie.

Brygida Małecka Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071