Data: , ¬ródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W dniu 30.06.2012r podczas obchodów "Dni Obornik" na rynku, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Obornikach we współpracy z Straż± Miejsk± w Obornikach przeprowadziła akcję informacyjno - profilaktyczn± w ramach projektu "Od¶wieżamy nasze miasta, TOB3CIT (Tobacco Free Cities)". 

Celem ogólnym projektu jest ochrona zdrowia mieszkańców Polski przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego. Pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej - Monika Osak i Dagmara Kłosowicz oraz pracownik Straży Miejskiej w Obornikach - Andrzej Strugała udzielali porad zwi±zanych z leczeniem uzależnienia tytoniowego. Przechodnie otrzymali ulotki ostrzegaj±ce przed skutkami palenia tytoniu oraz gadżety promuj±ce życie bez nałogu, chętnym osobom pal±cym papierosy dokonywano pomiaru poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy pomocy smokerlyzera.

Przechodnie mogli dowiedzieć się w jakich miejscach obowi±zuje zakaz palenia, i że pal±c w miejscu objętym zakazem grozi kara grzywny.

Prowadzone działania cieszyły się zainteresowaniem. Dużo osób uzależnionych od nikotyny, wstydziło się swojego nałogu i obiecywało sobie, że rzuci palenie.

 

Opracowała: Monika Osak

 

 

  ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071