Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W dniu 30.06.2012r podczas obchodów "Dni Obornik" na rynku, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Obornikach we współpracy z Strażą Miejską w Obornikach przeprowadziła akcję informacyjno - profilaktyczną w ramach projektu "Odświeżamy nasze miasta, TOB3CIT (Tobacco Free Cities)". 

Celem ogólnym projektu jest ochrona zdrowia mieszkańców Polski przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego. Pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej - Monika Osak i Dagmara Kłosowicz oraz pracownik Straży Miejskiej w Obornikach - Andrzej Strugała udzielali porad związanych z leczeniem uzależnienia tytoniowego. Przechodnie otrzymali ulotki ostrzegające przed skutkami palenia tytoniu oraz gadżety promujące życie bez nałogu, chętnym osobom palącym papierosy dokonywano pomiaru poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy pomocy smokerlyzera.

Przechodnie mogli dowiedzieć się w jakich miejscach obowiązuje zakaz palenia, i że paląc w miejscu objętym zakazem grozi kara grzywny.

Prowadzone działania cieszyły się zainteresowaniem. Dużo osób uzależnionych od nikotyny, wstydziło się swojego nałogu i obiecywało sobie, że rzuci palenie.

 

Opracowała: Monika Osak

 

 

  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071