Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

LGD "KRAINA TRZECH  RZEK". W środowe popołudnie, 4 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole, odbyło się kolejne spotkanie  Liderek z Krainy Trzech Rzek . Podczas spotkania swoje doświadczenia prezentowały panie, których pasja jest również ich sposobem na życie. 

Licznie przybyłe liderki wysłuchały Sylwii Serwin, która zajmuje się zdobieniem i wykonywaniem przedmiotów dekoracyjnych. Pani Sylwia prowadzi również warsztaty w całym kraju, podczas których dzieli się z innymi swoimi umiejętnościami.

Bardzo ciekawą prezentację przygotowała  Patrycja Owczarzak, przewodnik po Poznaniu, Wielkopolsce i Szlaku piastowskim. Zna każdy zakątek Puszczy Zielonka, organizatorka rajdów, konkursów, pomysłodawczyni i Prezes KlubuTurystycznego Puszcza Zielonka.

Wszystkich wzruszyła opowieść Marioli Bzdręgi właścicielki agroturystyki w Sycynie, która własnymi rękoma zmaga się z wieloma przeciwnościami losu - a smak i zapach wypiekanego przez nią chleba rozpoznawalny jest w całej gminie Oborniki i poza jej granicami. Przybyła na spotkanie z Ryśkiem Kurylonkiem, przyjacielem i partnerem, który wspiera ją w działaniach.

Oryginalną pasję przedstawiła Wioletta Koszuta - z zawodu przedszkolanka, z zamiłowania twórczyni witraży. Wraz z mężem prowadzi uznaną w kraju i zagranicą firmę produkującą witraże, z których każdy model cechuje niepowtarzalność. Zaprezentowane na spotkaniu, dzieła pracy rąk pani Wioletty były, każdy z osobna, swoistym arcydziełem. Pani  Wioletta jest jedną z niewielu kobiet w Polsce, która uprawia rzemieślniczy  i stricte męski zawód tworzenia witraży. Śmieje się, że pracuje w jednym z najstarszych zawodów świata.  Pracownie państwa Koszuta, znajdującą się na placu pod tzw. daszkami , gdzie można zobaczyć na czym polega ten niełatwy zawód,  odwiedziło już wielu Oborniczan w tym grupa maluchów z grupy Mądra Sowa".

Ogromne wrażenie na uczestniczkach zrobiła  Justyna Clarck z Długiej Gośliny - miłośniczka samochodów terenowych, właścicielka serwisu samochodów terenowych oraz doskonała, perfekcyjna pomysłodawczyni i organizatorka rajdów samochodowych dla twardzieli. Namiastkę swego talentu   zaprezentowała uczestniczkom przygotowując specjalnie dla nich kilka zadań - uczestniczki spotkania odczytywały zaszyfrowane wiadomości, detonowały miny (tu przydała się pomoc strażaka Darka) a nawet rozbroiły bombę (na szczęście ... kaloryczną!).

Przemiłą niespodziankę sprawiły liderkom panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczywole, które przygotowały smaczne i dietetyczne sałatki i herbatkę z liści świeżej mięty. Przewodnicząca KGW, Maria Kistowska rozbawiła do łez aktywne kobiety wygłaszając jeden ze swoich słynnych monologów. Powodzeniem cieszyły się również mini warsztaty prowadzone przez Irenę Swobodę. Liderki z Krainy Trzech Rzek pod okiem pani Swobody poznawały techniki tworzenia bibułkowych kwiatów.

Kolejne spotkanie Liderek zaplanowano na jesień a tematem przewodnim (na życzenie liderek) będzie działalność Kół Gospodyń. http://www.kraina3rzek.pl/bobmowe-liderki-w-ryczywole/3689/,  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Marta
Data: 01.07.2015 13:51:01

Kto miał kiedyś super dobry pomysł na binznes ropoczynając produkcję toreb ze starych reklam PCV http://rowery-trekkingowe.na-sprzedaz.com.pl/produkty-produkt:torby-pcv.html . Pomysł ekologiczny, tani i wysoka mrża.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071