Data: , ¬ródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

LGD "KRAINA TRZECH  RZEK". W ¶rodowe popołudnie, 4 lipca w Gminnym O¶rodku Kultury w Ryczywole, odbyło się kolejne spotkanie  Liderek z Krainy Trzech Rzek . Podczas spotkania swoje do¶wiadczenia prezentowały panie, których pasja jest również ich sposobem na życie. 

Licznie przybyłe liderki wysłuchały Sylwii Serwin, która zajmuje się zdobieniem i wykonywaniem przedmiotów dekoracyjnych. Pani Sylwia prowadzi również warsztaty w całym kraju, podczas których dzieli się z innymi swoimi umiejętno¶ciami.

Bardzo ciekaw± prezentację przygotowała  Patrycja Owczarzak, przewodnik po Poznaniu, Wielkopolsce i Szlaku piastowskim. Zna każdy zak±tek Puszczy Zielonka, organizatorka rajdów, konkursów, pomysłodawczyni i Prezes KlubuTurystycznego Puszcza Zielonka.

Wszystkich wzruszyła opowie¶ć Marioli Bzdręgi wła¶cicielki agroturystyki w Sycynie, która własnymi rękoma zmaga się z wieloma przeciwno¶ciami losu - a smak i zapach wypiekanego przez ni± chleba rozpoznawalny jest w całej gminie Oborniki i poza jej granicami. Przybyła na spotkanie z Ry¶kiem Kurylonkiem, przyjacielem i partnerem, który wspiera j± w działaniach.

Oryginaln± pasję przedstawiła Wioletta Koszuta - z zawodu przedszkolanka, z zamiłowania twórczyni witraży. Wraz z mężem prowadzi uznan± w kraju i zagranic± firmę produkuj±c± witraże, z których każdy model cechuje niepowtarzalno¶ć. Zaprezentowane na spotkaniu, dzieła pracy r±k pani Wioletty były, każdy z osobna, swoistym arcydziełem. Pani  Wioletta jest jedn± z niewielu kobiet w Polsce, która uprawia rzemie¶lniczy  i stricte męski zawód tworzenia witraży. ¦mieje się, że pracuje w jednym z najstarszych zawodów ¶wiata.  Pracownie państwa Koszuta, znajduj±c± się na placu pod tzw. daszkami , gdzie można zobaczyć na czym polega ten niełatwy zawód,  odwiedziło już wielu Oborniczan w tym grupa maluchów z grupy M±dra Sowa".

Ogromne wrażenie na uczestniczkach zrobiła  Justyna Clarck z Długiej Go¶liny - miło¶niczka samochodów terenowych, wła¶cicielka serwisu samochodów terenowych oraz doskonała, perfekcyjna pomysłodawczyni i organizatorka rajdów samochodowych dla twardzieli. Namiastkę swego talentu   zaprezentowała uczestniczkom przygotowuj±c specjalnie dla nich kilka zadań - uczestniczki spotkania odczytywały zaszyfrowane wiadomo¶ci, detonowały miny (tu przydała się pomoc strażaka Darka) a nawet rozbroiły bombę (na szczę¶cie ... kaloryczn±!).

Przemił± niespodziankę sprawiły liderkom panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczywole, które przygotowały smaczne i dietetyczne sałatki i herbatkę z li¶ci ¶wieżej mięty. Przewodnicz±ca KGW, Maria Kistowska rozbawiła do łez aktywne kobiety wygłaszaj±c jeden ze swoich słynnych monologów. Powodzeniem cieszyły się również mini warsztaty prowadzone przez Irenę Swobodę. Liderki z Krainy Trzech Rzek pod okiem pani Swobody poznawały techniki tworzenia bibułkowych kwiatów.

Kolejne spotkanie Liderek zaplanowano na jesień a tematem przewodnim (na życzenie liderek) będzie działalno¶ć Kół Gospodyń. http://www.kraina3rzek.pl/bobmowe-liderki-w-ryczywole/3689/,  ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Marta
Data: 01.07.2015 13:51:01

Kto miał kiedy¶ super dobry pomysł na binznes ropoczynaj±c produkcję toreb ze starych reklam PCV http://rowery-trekkingowe.na-sprzedaz.com.pl/produkty-produkt:torby-pcv.html . Pomysł ekologiczny, tani i wysoka mrża.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071