Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W sobotę 7 lipca około godziny 11.20 na wysokości miejscowości Bogdanowo doszło do wypadku,  w którym mogło zginąć ponad trzydzieści osób. Trzydziesto sześcioosobowa grupa osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami w tym dniu jechała do Jarosławca pojazdem firmy "Woliński Travel" na wczasy rehabilitacyjne.  

Wyprzedzający autobus kierowca samochodu osobowego sprowokował niebezpieczną sytuację, w której kierowca autobusu miał do wyboru zderzyć się z autem lub wjechać na przeciwny pas, na którym groziło zderzenie się czołowe z nadjeżdżającym pojazdem. Kierowca wymanewrował autobusem tak, że wjechał do rowu,  który był po przeciwnej stronie trasy. Nikomu nic się nie stało ale strach pomyśleć co wydarzyłoby się gdyby kierowca autobusu trafił na słup czy solidne drzewo.

Pasażerowie natychmiast przewiezieni zostali przez autobus firmy Goślińscy do Obornickiego Ośrodka Kultury gdzie opiekę i bezpieczeństwo zapewnili im  Starosta Obornicki Adam Olejnik oraz Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Ciepły posiłek ,napoje oraz czekające w gotowości dwa autobusy (państwa Goślińskich i państwa Sadowskich), które mogły zawieźć poszkodowanych do Jarosławca.

Sprawna akcja ekipy wyciągającej autokar z rowu oraz szybka interwencja starosty i burmistrza spowodowała, że już około godziny 17.00 cali i zdrowi pasażerowie mogli pojechać na wczasy rehabilitacyjne. Firma Woliński Travel przysłała nowy autokar z nowymi kierowcami. Poszkodowani bali się jechać tym samym pojazdem z tym samym kierowcą, który przecież był w szoku po wypadku. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Żartowano nawet, że pasażerowie pechowego autokaru są tak zadowoleni i urzeczeni opieką władz naszego miasta ,że może na wczasach zostaną u nas i nie pojadą do Jastarni.

- Mamy trening na przyszłość gdy dojdzie do takiej sytuacji , wszystko poszło sprawie i szybko - mówił Komendant Policji Powiatowej w Obornikach.   Cieszymy się ,że nikomu nic się nie stało i życzymy poszkodowanym udanych wakacji.

INGRID Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Marek
Data: 23.07.2012 08:09:52

Czy my musimy burmistrza i starostę mieszać nawet w wypadki drogowe? Wiemy, że są supermenami, ale to jest trochę żenujące moim zdaniem, głupi da się tylko na to nabrać, a Oborniczanie, mam nadzieje, głupi nie są.


BUSOMAT.PL
Data: 23.07.2012 22:39:59

Tego typu wypadki z osobami niepelnosprawnymi sa bardzo niebezpieczne, gdyz osoby takie moga miec powazne problemy z szybkim opuszczeniem pojazdu. Cale szczescie, ze nikomu nic powaznego sie nie stalo.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071