Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

 "Tańcz głupia tańcz", "Mniej niż zero", "Marchewkowe pole", "Zostawcie Titanica"...te i inne przeboje obornicka publiczność mogła usłyszeć i zaśpiewać wspólnie z kultowym zespołem "Lady Pank" na obornickim targowisku w piątkowy wieczór. 

Plac targowy brzmiał muzyką już od godz. 17 -tej. SAPARD kultowej grupie zagrali  Nocny Patrol, Ojcowie, Blast i Stonewood.  W oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru plac targowy wypełniał się po brzegi. Ośmielam się użyć stwierdzenia, że muzyka grupy, której liderem jest Janusz Panasewicz, łączy pokolenia bo na koncercie z równą siłą i zapałem bawili się kilu i kilkunastolatkowie z nieco i znacznie starszymi pasjonatami polskiego rocka lat 80-tych.

Magia muzyki z okresu kiedy nie było telefonów komórkowych, nowoczesnych  komputerów,  i                     a bodów a jednym z największych marzeń były dżinsy i magnetofon kasetowy ogarnęła młodzieżą, której w okresie powstawania zespołu nie było jeszcze na świecie. Razem z tymi, którzy są w wieku ich rodziców dzielnie śpiewali pełne teksty najstarszych utworów.

Artyści jakby także dali się ponieś wszechpanującej euforii a pięćdziesięcioletni wokalista skakał i tańczył na scenie jak za starych dobrych czasów, mobilizując publiczność do wspólnej zabawy. W tym miejscu sprawdziło się w pełni powiedzenie, że muzyka łączy pokolenia.  Po prawie dwugodzinnym koncercie organizatorzy włączyli jeszcze muzykę taneczną a rozgrzani oborniczanie bawili się do północy.

Zaproszenie Lady Pank do Obornik było strzałem w dziesiątkę. Pokuszę się o stwierdzenie, że tegoroczna, piątkowa impreza przebiła jakością i ilością widzów ubiegłoroczny koncert z udziałem Kasi Kowalskiej. Już dziś zastanawialiśmy się - kogo organizatorzy zaproszą w przyszłym roku? Perfect?, Marylę Rodowicz?, Krzysztofa Krawczyka? a może dla odmiany -  Bony M. lub Alfavill? Wierzymy głęboko, że następnym razem będzie jeszcze goręcej...choć trudno to sobie wyobrazić.

Brygida Małecka

  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -1 (+0 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

jozef
Data: 22.07.2012 00:31:17

jeżeli brak komentarzy do tego bzdurnego i mijającego się z faktami "artykułu" to znaczy, że nikt tego nie czyta! I całóe szczęście!


stach
Data: 31.07.2012 22:53:49

ludzie nie mają na leki a władze się hucznie bawią.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071