Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W piątek,  22 czerwca w Bibliotece Publicznej odbyła się wyjątkowa wystawa. Po raz kolejny za sprawą Katarzyny Adamczak , Krzysztofa Nowackiego oraz Obornickiego Ośrodka Kultury mogliśmy przenieść się w czasie i poznać historię.  

Tym razem była to historia miasta Oborniki. W tym dniu Biblioteka zamieniła się w obornicką kawiarenkę z lat trzydziestych. Perfekcyjnie przygotowana wystawa zachwyciła przybyłych gości , skłaniała do rozmów i opowieści. To dobrze, że wśród oborniczan są tacy pasjonaci jak Katarzyna Adamczak, która stworzyła klimat pozwalający choć na chwilę cofnąć się w czasie i poczuć zapach i atmosferę tamtych lat. Dzięki takim właśnie osobom możemy jak najbliżej poznać historię naszego miasta. Wkład pracy w pozyskiwanie, systematyzowanie i archiwizowanie materiałów, zdjęć, dokumentów związanych z historią naszego regionu oraz zaangażowanie w wykreowanie takiego "wehikułu" godny jest podziwu. Celem tego właśnie projektu było stworzenie multimedialnego opracowania historii Obornik i okolic na przestrzeni kilkudziesięciu lat, popularyzowanie historii regionu, działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży dotyczące historii Obornik i okolic (min.  konkurs literacki "Jestem stąd, to moja mała ojczyzna"), spotkania z mieszkańcami miasta oraz organizowanie wystaw dotyczących naszego miasta.

Wyjątkowych eksponatów i zdjęć pokazanych na wystawie użyczyli:  Elżbieta Dedońska, która specjalnie na tą okazję użyczyła( stylowe meble, serwis kawowy z cennej porcelany, kroniki i stare fotografie), Elżbieta Kowalik, Tadeusz Dudek, Felicja Seweryn, Bolesław Łukanowski, Maria i Wacław Kulmińscy, Urszula Peterek, Krystyna Eichler, Krzysztof Nowacki oraz Katarzyna Adamczak którym serdecznie dziękujemy . W zorganizowaniu projektu szczególny udział miała  Lokalna Grupa Działania "Kraina trzech rzek". Mamy nadzieję, że tego typu wystawy na stałe zagoszczą w naszym mieście, którego wspaniałą i ciekawą historię warto poznać. 

WYSTAWĘ MOŻA ZOBACZYĆ DO 31 SIERPNIA 2012 r.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Poznań
Data: 28.08.2012 21:33:31

Świetna wystawa, polecam do obejrzenia!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071