Data: , ¬ródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W pi±tek,  22 czerwca w Bibliotece Publicznej odbyła się wyj±tkowa wystawa. Po raz kolejny za spraw± Katarzyny Adamczak , Krzysztofa Nowackiego oraz Obornickiego O¶rodka Kultury mogli¶my przenie¶ć się w czasie i poznać historię.  

Tym razem była to historia miasta Oborniki. W tym dniu Biblioteka zamieniła się w obornick± kawiarenkę z lat trzydziestych. Perfekcyjnie przygotowana wystawa zachwyciła przybyłych go¶ci , skłaniała do rozmów i opowie¶ci. To dobrze, że w¶ród oborniczan s± tacy pasjonaci jak Katarzyna Adamczak, która stworzyła klimat pozwalaj±cy choć na chwilę cofn±ć się w czasie i poczuć zapach i atmosferę tamtych lat. Dzięki takim wła¶nie osobom możemy jak najbliżej poznać historię naszego miasta. Wkład pracy w pozyskiwanie, systematyzowanie i archiwizowanie materiałów, zdjęć, dokumentów zwi±zanych z histori± naszego regionu oraz zaangażowanie w wykreowanie takiego "wehikułu" godny jest podziwu. Celem tego wła¶nie projektu było stworzenie multimedialnego opracowania historii Obornik i okolic na przestrzeni kilkudziesięciu lat, popularyzowanie historii regionu, działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży dotycz±ce historii Obornik i okolic (min.  konkurs literacki "Jestem st±d, to moja mała ojczyzna"), spotkania z mieszkańcami miasta oraz organizowanie wystaw dotycz±cych naszego miasta.

Wyj±tkowych eksponatów i zdjęć pokazanych na wystawie użyczyli:  Elżbieta Dedońska, która specjalnie na t± okazję użyczyła( stylowe meble, serwis kawowy z cennej porcelany, kroniki i stare fotografie), Elżbieta Kowalik, Tadeusz Dudek, Felicja Seweryn, Bolesław Łukanowski, Maria i Wacław Kulmińscy, Urszula Peterek, Krystyna Eichler, Krzysztof Nowacki oraz Katarzyna Adamczak którym serdecznie dziękujemy . W zorganizowaniu projektu szczególny udział miała  Lokalna Grupa Działania "Kraina trzech rzek". Mamy nadzieję, że tego typu wystawy na stałe zagoszcz± w naszym mie¶cie, którego wspaniał± i ciekaw± historię warto poznać. 

WYSTAWĘ MOŻA ZOBACZYĆ DO 31 SIERPNIA 2012 r.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Poznań
Data: 28.08.2012 21:33:31

¦wietna wystawa, polecam do obejrzenia!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071