Data: , ¬ródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Tydzień obchodów Dni Obornik rozpocz±ł się gigantyczn± dawk± Kultury przez duże "K". W poniedziałkowy wieczór 25 czerwca, park OOK zmienił się w sceny teatru ulicznego.  

Z inicjatywy Katarzyny Adamczak, znanej już z kreowania sztuki ambitnej i magicznej, obornicka publiczno¶ć mogła celebrować widowiska teatralne o zróżnicowanym wymiarze. W nastrój tego wieczoru,  przebrany w dług± czarn± pelerynę i sugestywny cylinder, wprowadzał Marcin Samolczyk.

Na pierwszej scenie pojawił się teatr "Misterium Ognia" z Leszna. Trzech młodych ludzi przy dĽwiękach egzotycznej ale niezwykle charyzmatycznej muzyki dało popis tańca z ogniem, który z założenia w swej specyfice posiada tajemnicę i magię. Spektakl ten wizualnie oczarował licznie (mimo fatalnej pogody), przybył± publikę i wprowadził w nastrój celebracji do kolejnego spektaklu, zaprezentowanego przez trupę "To my" z RogoĽna.

Kolejny, zupełnie inny w swej wymowie, występ Rogozińskich artystów tym razem zmusił widownie do samodzielnego my¶lenia i interpretacji.  Obraz, ukazuj±cy fobie ludzkie ich słabo¶ci i inne strony opętania i uzależnienia był niezwykle dojrzały i niósł ze sob± konkretny przekaz, który mógł być odbiciem lustrzanym, otaczaj±cej nas rzeczywisto¶ci.  Rogoziński teatr tak wci±gn±ł widownię w tre¶ć prezentowanego widowiska, że coraz większy zi±b oraz nasilaj±ca się ulewa nie zmusiła jej do odej¶cia. Również aktorów nie przestraszyła pogoda i do końca każdy z nich odegrał sw± rolę. Paradoksalnie, rzęsisty deszcz fenomenalnie konweniował ze sceneri± i tre¶ci± spektaklu.

Niestety, tym razem nie udało się do końca wygrać z aur± i trzecie, przygotowane na ten wieczór, widowisko w wykonaniu młodych aktorów Katarzyny Adamczak z grupy "Fintifluszka" trzeba było odwołać. Szkoda, bo przedstawienie pt. "Nauka latania", zaprezentowane w Obornikach dwa razy zyskało już sw± popularno¶ć i  zasłużyło sobie w pełni na to, by zobaczyła je jak najszersza rzesza miło¶ników teatru.  

Szkoda, bo wielu widzów bardzo chciało to zobaczyć pierwszy i kolejny raz. Szkoda, bo przygotowanie nocy teatru ulicznego kosztowało wiele wysiłku i pracy a nie udało się jej pokazać w cało¶ci. Szkoda, bo kultura teatralna w naszym mie¶cie, choć jest na razie niszow±, ma już swoich wiernych miło¶ników. Wierzymy jednak, że jeszcze tego lata "Fintifluszka" pokaże swój spektakl w scenerii ulicznej i nadrobi to, czego nie pozwalała zaprezentować jej kapry¶na aura w poniedziałkowy wieczór, 25 czerwca.

Brygida Małecka  ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071