Data: , ¬ródło: Motoklub Oborniki, Oborniki

W poniedziałek 15 maja Prezes Motoklubu Oborniki Waldemar Iracki został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Srebrnym Krzyżem Zasługi za wybitne osi±gnięcia w dziedzinie...

...promocji i rozwoju polskiego sportu motorowego.

Waldemar Iracki uznany za najaktywniejszego działacza dyscypliny motorowej w Wielkopolsce jest byłym czołowym zawodnikiem kraju w motocrossie i wy¶cigach trawiastych występuj±cy w barwach Unii Poznań. Po zakończonej karierze sportowej zacz±ł aktywnie udzielać się jako działacz sportowy w Motoklubie Unia Poznań jako v-ce Prezes d/s sportu. Jednak patriotyzm lokalny i inna wizja tego sportu miały wpływ na założenie nowego klubu w Obornikach.


Udało mu się wokół siebie skupić grono bardzo aktywnych lokalnych działaczy i wspólnie z nimi zacz±ł działalno¶ć w Obornikach. Pod jego kierownictwem został założony 03 lutego 2003 r. w Obornikach klub o profilu sportów motocyklowych pod nazw± Obornickie Towarzystwo Sportowe "MOTOKLUB OBORNIKI", skupiaj±cy pocz±tkowo sekcję enduro i motocross.

W krótkim czasie Motoklub stał się bardzo prężnym i znanym klubem w kraju i poza jego granicami. Obecnie jest zaliczany do grona elitarnych klubów w Polsce a wybudowany w cało¶ci społecznie tor motocrossowy jest jednym z najciekawszych torów w Polsce, a w najbliższym czasie ma być on rozbudowany jako jedyny w kraju stadion motocrossowy. Obecnie Motoklub posiada sekcje motocrossow±, enduro, cross - country, quady.


Do Motoklubu zaczynaj± przystępować inne dyscypliny takie jak Sekcja Zlotów Samochodowych "GARRBUSY" czy kolarstwo terenowe MTB i BMX.

Waldemar Iracki jest wykwalifikowan± osob± funkcyjn± w branży motorowej i dał się poznać jako doskonały organizator imprez sportowych zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Jest często zapraszany przez zagranicznych organizatorów do poprowadzenia ich imprez między innymi Niemieckie ENDURO SURE, belgijsk± federacj± quadów ALL EVENTS oraz współpraca z czesk± federacj± quadów FORSAGE. W 2004 roku dostał wyróżnienie za doskonał± współpracę od Niemieckiej Federacji ADAC.

W Motoklubie Waldemar Iracki jest nie tylko prezesem ale i trenerem. Pod jego kierownictwem zawodnicy osi±gaj± doskonałe niekiedy wzbudzaj±ce konsternację wyniki takie jak Mistrzowie Europy Centralnej, Mistrzowie Polski, sukcesy na torach zagranicznych zarówno motocykli jak i quadów.¬ródło: Motoklub Oborniki

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

\KTOS
Data: 26.05.2006 18:04:18

Waldek jestes najlepszy!!!!!!!!!!!!!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071