Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Głównym argumentem opozycji nieudzielenia absolutorium burmistrzowi Szramie miała być sprzedaż gruntu pod bazą na ul. Garażowej Obornickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.  

Rydzewska, Ilski oraz młodszy i starszy Bukowski próbowali podważyć decyzję sądu, który dopuścił możliwość ugody między gminą Oborniki a OSM i sprzedaży tego gruntu.

Mimo wypowiedzi prawnika gminy, który zobrazował działania i ostateczną decyzję sądu oraz wyjaśnił na podstawie przepisów prawa, że w tym wypadku sąd po szczegółowym przeanalizowaniu sprawy, nie mógł się pomylić i wydać złe postanowienie...mimo wyjaśnień prawnika OSM, który jednoznacznie udowodnił, że wycena gruntu została przeprowadzona prawidłowo, zgodnie z literą prawa oraz przedstawił dokument, w którym Rydzewska, będąc jeszcze burmistrzem zaprzeczyła, jakoby gmina była właścicielem bazy, znajdujących się na przedmiotowych gruntach...mimo niezawisłej decyzji sądu -  radni opozycji upierali się, że transakcja ta została przeprowadzona niezgodnie z prawem i naraziła gminę na spore straty.

Rydzewska na podstawie wyceny, której podobno dokonał RZECZOZNAWCA DAMIAN BUKOWSKI, argumentowała, że cena sprzedaży powinna wynosić nie 90 a 500tysięcy złotych. (Ileż może być warta wycena zrobiona przez rzeczoznawcę, który nie zna podstawowych zasad Prawa Budowlanego). Stwierdzeniem tym podważono uczciwość rzeczoznawcy, który dokonywał wyceny gruntu na Garażowej choć w dalszej części sporu, Damian Bukowski zaprzeczał, jakoby kiedykolwiek podważał tę wycenę. 

W obliczu przedstawionych informacji oraz ambarasu, który wywołali radni opozycji prawda w sp. ul. Garażowej wydaje się być jednoznaczna. - TO NIE PRAWO, SĄD, PRAWNICY , RZECZOCZOZNAWCA, ROBIĄCY WYCENĘ GRUNTU  I BURMISTRZ SIĘ POMYLILI.  TO RYDZEWSKA I BUKOWSCY, KIEROWANI NIENAWIŚCIĄ I UPRZEDZENIEM DO PREZES PILARSKIEJ NIE POTRAFI POGODZIĆ SIĘ Z FAKTEM, ZE DOSZŁO DO UGODY, DO KTÓREJ ONI  ZŁOŚLIWIE NIE CHCIELI DOPUŚCIĆ PRZEZ WIELE LAT. Potwierdza to też formuła wypowiedzi  owych oponentów, którzy posługiwali się terminami: Pilarska kupiła..., Pilarskiej sprzedaliśmy..., Pilarska naraziła gminę na straty...itp. zapominając jednocześnie, że prezes Pilarska nie nabyła gruntu na Garażowej dla siebie tylko dla Spółdzielni czyli wszystkich spółdzielców, a Ci tworzą liczebnie ponad połowę miasta a więc grunt ten nadal jest własnością społeczną.

Ale czego się nie robi by "dowalić" przeciwnikom.

Brygida Małecka Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -2 (+0 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Czytelnik
Data: 14.07.2012 12:12:12

W dalszym ciągu zauważam brak bezstronności w artykułach. I za dużo sformułowań typu: podobno, prawdopodobnie, itd, podważających wiarygodność opisywanych faktów.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071