Data: , Źródło: Urząd Miejski w Obornikach, Oborniki

W poniedziałek, 21 marca opublikowana została w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego uchwała podjęta przez Radę Miejską w Obornikach, która dotyczy ustalenia warunków oraz trybu finansowego wspierania rozwoju sportu w Gminie Oborniki.  

Organy nadzorcze Wojewody Wielkopolskiego po zapoznaniu się z uchwałą nie znalazły w niej żadnych uchybień, dlatego też już na początku kwietnia, po wejściu uchwały w życie, burmistrz Obornik Tomasz Szrama będzie mógł ogłosić konkurs dla klubów sportowych. Do rozdysponowania jest 400 tys. zł, a kluby będą mogły wnioskować o środki m.in. na wynagrodzenia trenerskie i stypendia sportowe dla zawodników.
Dotychczas gmina Oborniki wspierała sport przede wszystkim środkami z pożytku publicznego, dodatkowo kluby mogły liczyć na częściową pomoc Obornickiego Centrum Sportu. Nowa uchwała podjęta z inicjatywy burmistrza Obornik Tomasza Szramy, pozwala gminie bezpośrednio w formie dotacji przekazać środki klubom sportowym, które od wielu lat borykają się z problemami finansowymi.
Powyższa uchwała przyczyni się do rozwoju sportu i aktywizacji społecznej z zakresu rekreacji i kultury fizycznej w gminie Oborniki. Natomiast finansowe wsparcie umożliwi osiąganie jeszcze lepszych wyników sportowych oraz organizacyjnych. Źródło: Urząd Miejski w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+2 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 27.03.2011 16:00:11

Powodzenia i propozycja dla Rogoźna


zbigniew.-3
Data: 30.03.2011 22:56:10

U nas w Obornikach kluby są do niczego,a małpy by lepiaj grały od naszych zawodników szkoda marnować pieniądze na te kluby lepiej te piniądze dać na schronisko dla psów będzie lepszy pożytek.


ricardo
Data: 17.04.2011 21:52:35

Panie zbigniew.-3, a co będzie z tych psów w schronisku? Będą lepiej biegać?


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071