Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Jak podaje oficjalna strona internetowa Urzędu Miejskiego w Obornikach, w środę 9 marca w Urzędzie Miejskim w Obornikach nastąpiło otwarcie ofert na  budowę ulicy Franciszka Mickiewicza  w Rożnowie. Jest to droga gruntowa o długości 509 mb, biegnąca od ulicy Dworcowej do Krzyżanowskiego.  

Aktualna nawierzchnia jest szczególnie uciążliwa i niebezpieczna podczas sezonowych roztopów i silnych opadów deszczu - wówczas teren staje się podmokły, tworzą się koleiny, a trasa staje się trudno przejezdna.

Niestety, jak się wstępnie okazało, kwota zabezpieczona w budżecie jeszcze w minionym roku okazuje się zbyt mała i źle oszacowana, bowiem najtańsza oferta przewyższa o ponad 200 tys. zł zabezpieczone środki. Oznacza to, że radni będą musieli w budżecie znaleźć środki na to, aby tę inwestycję zrealizować. Ten przetarg po raz kolejny pokazuje dokładnie, że inwestycje w budżecie na rok 2011 przygotowanym przez Annę Rydzewską były źle oszacowane, w związku z tym część z nich radni musieli odłożyć, aby znaleźć środki na pozostałe. Na ostatniej sesji radny Bogdan Bukowski apelował do burmistrza Szramy o dołożenie dróg do budżetu, a środki, jak mówił, znajdą się po przetargach. Przetarg środowy pokazuje zupełnie coś innego, a radni mogą tylko mieć nadzieję, że kolejne inwestycje nie zostały tak źle oszacowane przez poprzedników.

  



Źródło:


Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -1 (+4 , -5)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

oborniczanin
Data: 24.03.2011 13:47:02

kolejna bzdura i tłumaczenie sie na własną nieudolność. Poprzednia władza budowała drogi i środków starczyło. Chyba że inwestorzy teraz zawyżyli ceny dla nowych władz. W każdym bądź razie tłumaczenie obecnych władz jest co najmniej śmieszne.


szacunek Szramy
Data: 25.03.2011 22:39:52

Co najmniej smieszne i niedorzeczne. Małecka, życzę ci abyś po pierwsze postarała się bardziej przypominać kobietę niż Aliena, a po drugie wyraźnie podkreśl, że SZRAMA NA SCHETYNÓWKĘ PRZELICZYŁ SIE O NIEBAGATELA 2 MLN ZŁ. Napisałaś ten artykuł przed przetargiem, więc w tym kontekście twoja niedorzeczność przeszła njśmielsze oczekiwania.


j.w
Data: 25.03.2011 22:45:00

I jeszcze jedno Małecka, Rydzewska organizowała przetargi na drogi w styczniu i lutym, gdzie portfel zamówień drogowców nie jest pełen. Szrama robi przetarg w marcu, gdzie siłą rzeczy ceny są wyższe z racji zapełnionych portfeli... Ogarniasz?? Radzę mino wszystko uzupełnić wykształcenie.... Podstawowe jakie Pani posiada, to trochę za mało co nie?


Zyga
Data: 25.03.2011 22:48:45

HIT NEWS..... DORADCA SZRAMY PAWLICKI ZWOLNIONY DYSCYPLINARNIE Z WRONEK!!!! No brawo Panie doradco!!!!!! Szrama to ma nosa hehe...


przetarg
Data: 25.03.2011 22:53:45

Spokojnie autorze artykułu, te 200 tys. mozna dołożyć z tych 2 mln. które zostały z przetargu schetynówki które przeszacował Szrama. Był hałas że na początku roku że tak dużo zabezpieczył na tą drogę. Twierdził, że tylko on i Glapiak zna matematykę i........ pomylił się o całe 2 bańki.....


zzz
Data: 27.03.2011 15:06:28

Czy nie ma innych dróg do remontu jak tylko w Rożnowie??


młody
Data: 27.03.2011 15:57:45

Szacowania inwestycji wykonuje urzędnik a nie SZRAMA czy Bukowski !
To po pierwsze
Jeśli już coś zaplanowano to należy to wykonać - ciągłość władzy
To po drugie
A po trzecie to skończcie z tym politykierstwem - wiosna - miłość do ludzi i kwiatki... takie może przesłanie w ramach 40 dniowego postu.


zizi
Data: 27.03.2011 18:50:56

Remont kanalizacji na ul.Piłsudskiego,oraz płatne parkingi zafundowane przez nasze władze niszczą handel


obserwator
Data: 27.03.2011 19:24:59

co za bdury tu piszą,jakie niedoszacowanie,nie można blokować pieniędzy,one muszą być w obiegu,tak zablokowano 2.2miliony zł na drogę do Słonaw tzw. schetynówkę,a można było by ogłaszać następne przetargi na drogi,bo nim wsześniej będzie przetarg tym cena niższa[firmy budujące drogi chcą mieć pełen portfel zamówień a oferty są wtedy przyzwoite]


Jerek
Data: 30.03.2011 19:43:43

Szkoda że tak wyszło Pani Rydzewska ogłosiłaby drugi przetarg i droga powstałaby za kwotę o 200 tysięcy niższą. Tak zwykle robiła i było warto. Nowy pan burmistrz jeszcze się będzie długo uczył ale ta nauka będzie drogo nas kosztować.


Zyga
Data: 30.03.2011 21:38:50

Bo nasz Burmistrz zamiast doradców fachowców ma stek żółtodziobów. Rzeczywiście autor artykułu mydląc oczy nieudolnoscią nowej władzy spróbował zaatakować o jakieś tam 200 tys. niedoszacowane. Panie/Pani autorze, dziś wiadomo że Szrama zablokował niepotrzebnie na początku roku 1 600 000 zł za dużo na schetynówkę. Zatem pytam jak ta kwota ma się do tych 200 tysięcy? Teraz owszem pewnie pójdzie to na inne drogi, ale czy nie za późno?? Tak jak przedmówca zauważył, portfel zamówień jest pełny.... GRATULUJĘ po pierwsze Szramie brak konstruktywnego myślenia, po drugie autorce artykułu głupoty. Jeśli jest nią Małecka, to w ogóle mnie to nie dziwi...


młody
Data: 06.04.2011 11:39:44

Jarek i Zyga. Czy wy jesteście osobami niemyślącymi - wyżej pisałem o politykierstwie - Rydzewska czy Szrama nie organizują Przetargi,
od tego są URZĘDNICY z imienia i nazwiska -
Nowy BURMISTRZ musi rozpoznać z kim pracuje i jaką mają inicjatywę.
By w tym wszystkim się połapać... życie w Urzędzie powinno być jawne minimum dla Radnych bo ostatni tłumaczyli się że są bezradni


Mieszkaniec
Data: 17.04.2011 13:36:08

to nie jest źle oszacowane tylko niech się skończy żyłowanie firm, które muszą zatrudniać "na czarno", aby sprostać cenie przetargu.


J.Stefan
Data: 22.04.2011 09:08:08

Gdyby rządziła pani Rydzewska , przetarg ogłoszono by w styczniu i wydano na przebudowę o 200 tys mniej. A tak to jest jak jest.


JANKO MUZYKANT
Data: 22.07.2011 19:48:49

Tak jak rządziła pani R. to na towarowej połowa ma kostke a połowa nie bo jakiś super urzędnik (bez nazwisk) zapomniał o drodze do przepompowni wody i porzyczył z wjazdów mieszkańców .pozdrawiam pana B