Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

24 lutego mieszkańcy Bąblina dokonali wyboru swoich przedstawicieli. Sołtysem wsi na kolejną czteroletnią kadencję wybrano Stanisława Pakułę. Na czwartkowym zebraniu wiejskim wybrano również Radę Sołecką i Komisję Rewizyjną. 

Spotkanie wiejskie w Bąblinie przebiegało niezwykle sprawnie. Ramy wyznaczał mu skrupulatnie przygotowany porządek obrad. Zanim przystąpiono do wyboru "gospodarza" wsi, Stanisław Pakuła w kilku zdaniach opowiedział co udało się mu zrobić. W ciągu ostatnich czterech lat w Bąblinie m.in. odnowiono krzyż, wyłożono chodniki kostką brukową, profilowano drogi, wyremontowano remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, podłączono wodę do świetlicy wiejskiej. Ponadto wieś uczestniczyła w konkursach, turniejach i imprezach gminnych, gdzie zajmowała wysokie miejsca, często na podium. Tyle udało się nam zrobić dzięki współpracy z mieszkańcami - mówił Stanisław Pakuła- Dziękuję Wam za wsparcie i pomoc.

W kolejnym punkcie mieszkańcy wsi wybrali komisję skrutacyjną. Paulina Drzewiecka, Oktawia Maćkowiak i Roman Pietrzak czuwali nad prawidłowością przeprowadzonych wyborów. Stanisław Pakuła nie miał konkurentów. Mieszkańcy zgodnie stwierdzili, że wykonuje on swoje zadanie dobrze, dlatego powierzyli mu dbałość o rozwój swojej wsi na kolejne cztery lata. Za sołtysem Pakułą głosowało 53 spośród 54 obecnych na zebraniu. Życzę, aby za cztery lata mógł się pan pochwalić takim samym poparciem - życzył Burmistrz Obornik Tomasz Szrama "nowo wybranemu" sołtysowi.

Mieszkańcy Bąblina byli równie zgodni jeśli chodziło o wybór Rady Sołeckiej i Komisji Rewizyjnej. Niemalże jednogłośnie stwierdzili, że na forum gminnym będą ich reprezentowali: Mateusz Mielcarek, Łukasz Piekarski i Janusz Boruszak. Natomiast w skład Komisji Rewizyjnej weszli Natalia Maćkowiak, Przemysław Pakuła i Szymon Mielcarek.  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071