Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Zmor± nie tylko obornickich dróg s± nietrzeĽwi kierowcy. Tylko od 1 do 24 lutego policjanci w całej Polsce zatrzymali 7319 osób zasiadaj±cych za kierownicę pojazdu mechanicznego po wcze¶niejszym spożywaniu alkoholu. Te statystyki napawaj± niepokojem. 

Problem nietrzeĽwych kierowców obecny jest również w Powiecie Obornickim. Niemalże w każdym tygodniu piszemy o walce policjantów z tym procederem. Tylko w ubiegły weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zatrzymali 2 pijanych kierowców.

18 lutego około godziny 18 w Nieczajnie policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Volkswagen Golf. Domysły funkcjonariuszy potwierdziło przeprowadzone badanie trzeĽwo¶ci. Mężczyzna miał 2,18 promila alkoholu we krwi. Był to 48- letni mieszkaniec Gminy Oborniki.

Dzień póĽniej, 19 lutego, policjanci schwytali kolejnego nietrzeĽwego kierowcę, ale tym razem w RogoĽnie. Z przeprowadzonego badania wynika, że mężczyzna podróżuj±cy samochodem marki Volkswagen Golf miał w organizmie 0,62 promila alkoholu. Kierowca jad±cy na tzw. "podwójnym gazie" to 43-letni mieszkaniec RogoĽna. ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Benedykt XVI
Data: 10.03.2011 12:02:37

Problemem jest też to że nawet jak kto¶ wypije jedno piwo to nie jest pijany a wg. polskiego prawa jest os±dzany jako pijak.


eugen
Data: 13.03.2011 20:20:46

Niech Policja powie ilu nietrzeĽwych spowodowało kolizje, b±dx wypadek drogowy a potem niech powie ile takich zdarzeń zanotowali w¶ród trzeĽwych kierowców. Uważam, że nietrzeĽwo¶ci± kierowców maskuje się piractwo i cwaniactwo drogowe. Ci biedni "pijacy" dojada do domu i nikomu tak nie zaszkodz± jak jad±cy trzeĽwy z nadmiern± predko¶ci±. Zacznijmy mysleć pozytywniej. Ne jestem zwolennikiem jazdy po wypiciu, ale na lito¶ć bosk± na 100 wypadków około 8-10 powoduja nietrzeĽwi, pozostałe to piraci, cwaniacy i niedzielni ierowcy, nie mówi±c o pieszych i rowerzystach.


Daniel
Data: 19.03.2011 13:13:22

Wypiłe¶ nie jedziesz i koniec. Nawet po jednym piwku.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071