Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Zmorą nie tylko obornickich dróg są nietrzeźwi kierowcy. Tylko od 1 do 24 lutego policjanci w całej Polsce zatrzymali 7319 osób zasiadających za kierownicę pojazdu mechanicznego po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Te statystyki napawają niepokojem. 

Problem nietrzeźwych kierowców obecny jest również w Powiecie Obornickim. Niemalże w każdym tygodniu piszemy o walce policjantów z tym procederem. Tylko w ubiegły weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zatrzymali 2 pijanych kierowców.

18 lutego około godziny 18 w Nieczajnie policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Volkswagen Golf. Domysły funkcjonariuszy potwierdziło przeprowadzone badanie trzeźwości. Mężczyzna miał 2,18 promila alkoholu we krwi. Był to 48- letni mieszkaniec Gminy Oborniki.

Dzień później, 19 lutego, policjanci schwytali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, ale tym razem w Rogoźnie. Z przeprowadzonego badania wynika, że mężczyzna podróżujący samochodem marki Volkswagen Golf miał w organizmie 0,62 promila alkoholu. Kierowca jadący na tzw. "podwójnym gazie" to 43-letni mieszkaniec Rogoźna. Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Benedykt XVI
Data: 10.03.2011 12:02:37

Problemem jest też to że nawet jak ktoś wypije jedno piwo to nie jest pijany a wg. polskiego prawa jest osądzany jako pijak.


eugen
Data: 13.03.2011 20:20:46

Niech Policja powie ilu nietrzeźwych spowodowało kolizje, bądx wypadek drogowy a potem niech powie ile takich zdarzeń zanotowali wśród trzeźwych kierowców. Uważam, że nietrzeźwością kierowców maskuje się piractwo i cwaniactwo drogowe. Ci biedni "pijacy" dojada do domu i nikomu tak nie zaszkodzą jak jadący trzeźwy z nadmierną predkością. Zacznijmy mysleć pozytywniej. Ne jestem zwolennikiem jazdy po wypiciu, ale na litość boską na 100 wypadków około 8-10 powoduja nietrzeźwi, pozostałe to piraci, cwaniacy i niedzielni ierowcy, nie mówiąc o pieszych i rowerzystach.


Daniel
Data: 19.03.2011 13:13:22

Wypiłeś nie jedziesz i koniec. Nawet po jednym piwku.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071