Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Od kilku dni w niektórych szkołach podstawowych mieszczących się na terenie Gminy Oborniki, ludzie związani z poprzednią władzą rozsiewają plotki mówiące o tym, że Burmistrz Obornik - Tomasz Szrama zabrał biednym dzieciom obiady. 

Postanowiliśmy sprawdzić te rewelacje w Urzędzie Miejskim. Wyjaśnienia otrzymaliśmy od razu, a dzień później na stronie www.obonriki.plpojawiło się oficjalne stanowisko burmistrza w tej sprawie.

"W związku z licznymi nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się na terenie Obornik, a dotyczącymi dożywiania dzieci w szkołach, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama informuje, że nie zabrał dzieciom w szkołach podstawowych obiadów oraz nie ograniczył na ten cel środków finansowych. Niestety aż 115 rodzin zrezygnowało z dożywiania dzieci, bowiem m.in. nie wyrazili oni zgody na sprawdzenie tego, czy spełniają wymogi. Zgodnie z kwalifikacją na dzień dzisiejszy dożywianych jest 567 dzieci, a Ośrodek Pomocy Społecznej wydał tylko 7 decyzji odmownych z powodu przekroczenia dochodu rodziny."

Od 1997 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Obornikach realizuje wieloletni program "Pomoc państwa w zakresie dożywiania". Celem programu jest wsparcie gminy w wypełnianiu zadań własnych o charakterze obowiązkowym w zakresie dożywiania dzieci oraz zapewnienie posiłku osobom z terenów objętych wysokim poziomem bezrobocia i ze środowisk wiejskich.

Zgodnie z ustawą prawo do korzystania z tej formy pomocy mają osoby i rodziny spełniające kryterium dochodowe ustawy o pomocy społecznej tj.:

- dochód na osobę samotnie gospodarującą 477 zł

- dochód na każdą osobę w rodzinie 351 zł

Dodatkowo można przyznać ww. pomoc osobom i rodzinom, których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego ustawy o pomocy społecznej. Dotychczas Ośrodek Pomocy Społecznej w Obornikach kwalifikował do dożywiania w ramach dotacji z Urzędu Wojewódzkiego zgodnie z wytycznymi podanymi powyżej. Pozostałe środki własne gminy przeznaczone na dożywianie były wydatkowane przez szkoły i przedszkola na podstawie ich wewnętrznej kwalifikacji. Od stycznia 2011 r. całością środków przeznaczonych na dożywianie dysponuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Obornikach."

Informacje uzyskane w magistracie tłumaczą zaistniałą sytuację. Kolejne insynuacje osób, które pracują nad zmianą wizerunku nowego burmistrza w oczach społeczeństwa, okazały się nieprawdziwe.  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -1 (+0 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071