Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

28 stycznia odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Obornikach. Radni przyjęli na niej uchwałę w sprawie ustalenia warunków oraz trybu finansowego wspierania rozwoju sportu w Gminie Oborniki. Ten akt prawny - miejmy nadzieję - będzie zielonym światłem dla sportu. 

Tomasz Szrama już w momencie objęcia stanowiska Burmistrza Gminy Oborniki zapowiadał działalność na rzecz rozwoju sportu. Ta uchwała ma być na to dowodem. Określa ona zasady, na jakich obornicki samorząd może wspierać sport.

Władza samorządowa Gminy Oborniki wykorzystała szansę, jaką dał jej ustawodawca. Ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie w artykule 27mówi, że tworzenie warunków, w tym organizacyjnych, sprzyjających rozwojowi sportu stanowi zadanie własne jednostek samorządu terytorialnego. Ponadto w ustępie 2 ustawodawca zaznacza, że organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego może określić, w drodze uchwały, warunki i tryb finansowania zadania własnego, o którym mowa w ust. 1, wskazując w uchwale cel publiczny z zakresu sportu, który jednostka ta zamierza osiągnąć.

Na podstawie ustawy z 2010 roku gmina może przekazać środki finansowe w formie dotacji m.in. na wynagrodzenie trenerów, stypendia sportowe dla zawodników, czy też niektóre koszty organizacyjne. Środki na ten cel burmistrz Obornik będzie przyznawał na podstawie konkursu. Mogą w nim "wystartować" kluby sportowe poprzez złożenie odpowiedniego wniosku.   Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 14.02.2011 12:57:56

Mam nadzieję że TAK jak Władysław Sz.! Nowy Burmistrz będzie kontynuował działania i wspierał działaczy sportu i rekreacji.


ja
Data: 16.02.2011 15:43:15

no jasne,sport najważniejszy;/


zyga
Data: 16.02.2011 21:26:57

Wiecie jak to się zakończy? Kabzy napchają trenerzy, działacze, kierownicy, a sport jak kulał tak kulać będzie. A wiecie dlaczego? Bo nad wszystkim czuwać będzie Okpisz....


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071