Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W ostatnim tygodniu grudnia nowy burmistrz Obornik Tomasz Szrama musiał wyjaśnić sprawę budowy placu zabaw w Rożnowie. Ciągnie się ona od listopada i nie została zakończona przez panią burmistrz Annę Rydzewską.  

Plac zabaw został zrobiony w Rożnowie przy ul. Wjazdowej i Usługowej przez firmę Delbud na podstawie przedmiaru robót, który zlecony został przez Urząd Miejski w Obornikach. Prace wykonano na przełomie listopada i października. Na etapie wykonania wykonawca wykonał roboty dodatkowe, które chciał rozliczyć jeszcze z poprzednimi władzami. Roboty dodatkowe polegały na wykonaniu dwóch dodatkowych boków ogrodzenia placu. W przedmiarze robót uwzględniono jeden bok ogrodzenia, bowiem dwa pozostałe graniczyły z innymi działkami i myślano, że nie będzie potrzebne tam dodatkowe ogrodzenie. Na etapie wykonania wykonawca miał jednak zostawić drogę dojazdową do wspomnianych działek, a w związku z tym musiał wykonać dwa dodatkowe boki ogrodzenia. Mimo kilku prób spotkania z burmistrz Anną Rydzewską i zakończenia w sposób polubowny sprawy, niestety nie doszło do tego.

Dopiero tuż po przejęciu władzy w Urzędzie, gdy Tomasz Szrama zapoznał się z tą sprawą, spotkał się z właścicielami firmy Dlebud chcąc sprawę zakończyć polubownie, aby firma nie rozebrała wykonanego ogrodzenia.

W trakcie rozmów wynegocjowano cenę niższą niż koszt nakładów poniesionych przez firmę. Wykonawca przystał na takie rozwiązanie i sprawa została załatwiona polubownie. Kwota jaką urząd musi w związku z tym zapłacić za roboty dodatkowe to 30% wartości, którą wykonawca pierwotnie naliczył.  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+5 , -3)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Stefan
Data: 01.02.2011 12:15:49

Jest to tak napisane, że nic z tego nie zrozumiałem. Weźmy takie zdanie- ...wykonania wykonawca wykonał . Czy nie można zatrudnić do pisania kogoś z wykształceniem ponadpodstawowym?


Dp Stefana
Data: 02.02.2011 11:57:26

.. ładnie to zdanko nie wyglada....ale chyba nadużyciem jest stwierdzenie,że nie można zrozumieć sensu takiej wypowiedzi...


młody
Data: 14.02.2011 12:52:53

A je popełniam błędy orto - lecz myślę, że to nie ma znaczenia!
Dla mnie tekst jest czytelny i cieszy mnie fakt tak załatwionej sprawy. Gratulacje dla Inwestora i Wykonawcy


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071