Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Sobotni mecz Sparty Oborniki z drużyną AZS AWF Poznań zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, czyli Sparty Oborniki - 36:27. - Podczas tego spotkania nasze zawodniczki grały zdecydowanie lepiej niż podczas poprzedniego meczu z Handball Szczecin. Były skoncentrowane i bardziej skuteczne. To był piękny mecz - podsumował trener Sparty,  Tomasz Konitz.

W pierwszej połowie spotkania najskuteczniejszą zawodniczką była tego dnia Adrianna Celka, która piłkę w bramce umieściła 6 razy. Pierwszy gol padł również z jej ręki, kiedy w 2 minucie meczu wykonała celny rzut karny. W tej części meczu dość często na tablicy wyników pojawiał się remis. Między 8, a 23 minutą gry te same liczby po obu stronach tablicy wyników świeciły się, aż 8 razy. Dopiero pięć minut przez zakończeniem pierwszej połowy Spartanki zdobyły kilkupunktową przewagę. Na przerwę zawodniczki udały się
z wynikiem 13:10 na korzyść Sparty.

Druga połowa spotkania również rozpoczęła się od bramek. Pierwszy punkt po przerwie zdobyły poznanianki po strzale Moniki Kacprzak. Gospodynie wyprowadziły szybką kontrę i po rzucie Gładeckiej na koncie Sparty pojawił się 14 punkt.

W tej połowie meczu przyjezdne nie zdołały doprowadzić do remisu. Przez cały czas oborniczanki utrzymywały co najmniej dwupunktową przewagę. W najlepszym dla gospodyń momencie gry, zespoły dzieliła różnica aż 9 bramek.

Jedną z bardziej widowiskowych akcji podczas tego udanego dla oborniczanek spotkania była bramka zdobyta w 28 minucie drugiej połowy. Wtedy pięknie do bramki trafiła Dominika Walkowiak po idealnym podaniu Urszuli Filody. Był to tego dnia 28 punkt Sparty.

Trzeba krótko podsumować, że w ten sobotni wieczór szczypiornistki obornickiej Sparty zafundowały swoim kibicom prawdziwy spektakl piłki ręcznej na dobrym poziomie. Gratulujemy i czekamy na więcej...

Składy drużyny wraz z ilością punktów zdobytych przez poszczególne zawodniczki:

SKF Sparta Oborniki: Joanna Olenderek, Ewa Wozińska, Dominika Walkowiak 4, Urszula Filoda 5, Sandra Niedzielska, Magdalena Borkowska 4,  Magda Białyńska, Justyna Cieśla 7, Joanna Gładecka 5, Adriana Celka 10, Edyta Kowalewska 1

KS AZS AWF Poznań: Magdalena Gała, Weronika Łakomy 2,  Sylwia Bartkowiak, Roksana Szymańska 1, Monika Kacprzak 7, Kamila Siudmak 4, Anita Kujawa 4, Agnieszka Kwiecień 7, Marta Łyszczyk 1, Anna Sznycer1.