Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W sobotę w hali sportowej przy ul. Obrzyckiej w Obornikach tuż po zwycięskim meczu pierwszoligowej drużyny  szczypiornistek, na boisko wyszli panowie z drugiej ligii. Dokładnie o godzinie 19 rozpoczęło się spotkanie SKF KPR Sparta Oborniki kontra MKS AROT ASTROMAL Leszno.

Przegrali z liderem

Pierwsza połowa meczu był stosunkowo wyrównana. Nawet pod względem ilości podyktowanych rzutów karnych oba zespoły osiągnęły remis 2:2. W momencie zakończenia pierwszej części spotkania na tablicy wyników widniał rezultat 14:14.

Po przerwie pierwszego gola zdobyli gospodarze po celnym trafieniu Macieja Włodarczaka. Jednak w ciągu kolejnych 6 minut gry gospodarze ciągle tracili bramki. W 41 minucie gry przegrywali 20:15. Tej niekorzystnej dla siebie sytuacji oborniczanie nie zdołali już odwrócić. Kolejne minuty gry pozwalały przyjezdnym sukcesywnie osiągać coraz większą przewagę. Nawet w chwilach, gdy rywale Sparty grali w osłabieniu, z dwoma zawodnikami na ławce karnej, to i tak udawało im się zdobywać punkty.

Ostatecznie Sparta Oborniki przegrała ten mecz 31:21. Chwilę po zakończeniu spotkania trener Sparty - Michał Pietrzak podsumował: - Czy ten mecz był słaby? Myślę, że biorąc pod uwagę fakt, że graliśmy z liderem nie było źle. Zwłaszcza w pierwszej połowie dawaliśmy radę. Niestety na więcej silniejszy rywal nie pozwolił.

Składy drużyn wraz  z ilością bramek zdobytych przez poszczególnych zawodników:

Sparta Oborniki: Mariusz Kłak 5, Michał Włudarczak, Szymon Janiszczak, Mateusz Golczyński 5, Leszek Mikołajczak 1, Maciej Włudarczak 8, Łukasz Koligat, Radosław Gebler, Błażej Nowacki, Miłosz Kołodziej, Maciej Wtorek, Łukasz Cieśla, Bartosz Jankiewicz

MKS AROT ASTROMAL Leszno: Michał Maleszka 2, Krzysztof Kajzer 4, Michał Matuszewski, Maciej Wierucki 2, Marcin Giernas 1, Krzysztof Meissner 2, Piotr Łuczak 8, Hubert Szkudelski 5, Marcin Tchórz 7, Eryk Szkudelski, Jakub Skorupiński, Edward Madaliński, Jakub Wierucki