Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Zima - niezwykle piękna i urokliwa pora roku, ale przy tym bardzo uciążliwa. Intensywne opady śniegu i niskie temperatury utrudniają życie mieszkańcom gminy Oborniki. Nieprzejezdne drogi i zasypane chodniki. 

Wszędzie zaspy. Tak jak w mieście ten problem idzie dość szybko i skutecznie załatwić, tak na wsi uporanie się z zalęgającym śniegiem do najłatwiejszych nie należy.

W Obornikach ulice oraz chodniki odśnieżane są przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Zadanie to realizowane jest na podstawie podpisanej umowy. Natomiast na wsiach odśnieżanie odbyło się na zasadach systemu gospodarczego. Za 80 złotych za godzinę walkę ze śniegiem podjęli lokalni rolnicy. Do końca grudnia 2010 r. na terenach wiejskich wydano na ten cel 24.728 zł. Odśnieżono 64,5 kilometra dróg gminnych.

O problemie z odśnieżaniem wsi leżących w obrębie gminy Oborniki burmistrza Tomasza Szramę informowali sołtysi. To oni zlecali wykonanie zadania mieszkańcom wsi, a także nadzorowali jej wykonanie. Rozwiązanie zaproponowane przez Urząd Miejski spowodowało, że tegoroczną "akcję zima" udało się sprawnie przeprowadzić. Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

pol
Data: 27.01.2011 09:04:26

mam nadzięje , że wreszcie, także ul. Bielawska od Czarnkowskiej do Obrzyckiej będzie odśnieżana !!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071