Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Zima - niezwykle piękna i urokliwa pora roku, ale przy tym bardzo uci±żliwa. Intensywne opady ¶niegu i niskie temperatury utrudniaj± życie mieszkańcom gminy Oborniki. Nieprzejezdne drogi i zasypane chodniki. 

Wszędzie zaspy. Tak jak w mie¶cie ten problem idzie do¶ć szybko i skutecznie załatwić, tak na wsi uporanie się z zalęgaj±cym ¶niegiem do najłatwiejszych nie należy.

W Obornikach ulice oraz chodniki od¶nieżane s± przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Zadanie to realizowane jest na podstawie podpisanej umowy. Natomiast na wsiach od¶nieżanie odbyło się na zasadach systemu gospodarczego. Za 80 złotych za godzinę walkę ze ¶niegiem podjęli lokalni rolnicy. Do końca grudnia 2010 r. na terenach wiejskich wydano na ten cel 24.728 zł. Od¶nieżono 64,5 kilometra dróg gminnych.

O problemie z od¶nieżaniem wsi leż±cych w obrębie gminy Oborniki burmistrza Tomasza Szramę informowali sołtysi. To oni zlecali wykonanie zadania mieszkańcom wsi, a także nadzorowali jej wykonanie. Rozwi±zanie zaproponowane przez Urz±d Miejski spowodowało, że tegoroczn± "akcję zima" udało się sprawnie przeprowadzić. ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

pol
Data: 27.01.2011 09:04:26

mam nadzięje , że wreszcie, także ul. Bielawska od Czarnkowskiej do Obrzyckiej będzie od¶nieżana !!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071