Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Powiatowy Urząd Pracy w Obornikach jest jednym z 59 powiatów, które przystąpiły do realizacji Projektu @lternatywa 2. Projekt "Pomoc dla młodzieży poszukującej pracy - @lternatywa 2" stanowi kontynuację (II edycję)...

...projektu "Pomoc dla młodzieży poszukującej pracy - @lternatywa", realizowanego w ramach programu Phare 2001 Spójność Społeczno - Gospodarcza (w latach 2003-2004). Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest instytucją wdrażającą, a wykonawcą jest konsorcjum doradczo - szkoleniowe pod przewodnictwem firmy WYG International Sp. z o.o.

Projekt @lternatywa 2 adresowany jest do młodzieży do 25 roku życia oraz absolwentów szkół wyższych do 27 roku życia.

Uczestnictwo w Projekcie polega przede wszystkim na współpracy beneficjenta z doradcą zawodowym i opracowaniu Indywidualnego Planu Działania, który jest szeregiem zaplanowanych działań zmierzających do zmiany sytuacji zawodowej bezrobotnego, czyli zwiększenia aktywności osoby bezrobotnej w kierunku znalezienia zatrudnienia, w oparciu o nabyte umiejętności skutecznego poszukiwania pracy oraz uzyskane kwalifikacje zawodowe. Poza wsparciem ze strony doradcy zawodowego beneficjenci mają możliwość uczestnictwa w jednym z kursów - przede wszystkim z zakresu informatyki i obsługi programów komputerowych.

Zakładano, że do Projektu w każdym PUP przystąpi po 100 beneficjentów. W Powiecie Obornickim przystąpiło 108 beneficjentów, zainteresowanie Projektem było bardzo duże. Zakończono już nabór osób zainteresowanych uczestnictwem w Projekcie.

Obecnie tworzone są grupy szkoleniowe na kursy w następującej tematyce:

1. Sekretarka - asystentka szefa
2. Handlowiec z obsługą kas fiskalnych oraz zasady GHP/GMP
3. Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych - ECDL

Kolejnym etapem będzie pośrednictwo pracy dla beneficjentów oraz dalsze poradnictwo zawodowe związane z realizacją Indywidualnego Planu Działania.

Doświadczenia związane z realizacją tego typu Projektów dla młodzieży pokazały, że zapotrzebowanie w tej kategorii na kompletne usługi doradcze oraz szkolenia cały czas jest dość duże. Wynika to z faktu, iż problem bezrobocia dotyczy w największym stopniu ludzi młodych, a ich wiedza na temat wymagań rynku pracy jest wysoce niewystarczająca.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071