Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Obornickiego wybrano przedstawicieli do Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porz±dku Publicznego. Zostali nimi wicestarosta Andrzej Okpisz i radny Kwiryn Naparty. 

Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porz±dku Publicznego stworzona jest przez starostę. Liczy ona 8 członków. Dwie osoby s± przedstawicielami Rady Powiatu, każda z gmin tworz±cych powiat wyznacza po jednym przedstawicielu spo¶ród swoich radnych, dwoje członków pochodzi z Komendy Powiatowej Policji, oraz jedna osoba z Prokuratury

Rejonowej. PKBiPP pełni zwierzchnictwo nad powiatowymi służbami, strażami i instytucjami.

Kandydatów na przedstawicieli Rady Powiatu do tej komisji było trzech. Radna Zofia Kotecka zgłosiła kandydaturę radnego Kwiryna Napartego i wicestarosty Andrzeja Okpisza. Natomiast radny Kazimierz Zieliński zaproponował radnego Edmunda Mielke. Ponieważ kandydatur było więcej niż miejsc radni swoich przedstawicieli wybrali w głosowaniu. Za kandydaturę radnego Kwiryna Napartego opowiedziało się 14 osób, Andrzeja Okpisza - 10, a Edmunda Mielke - 4.

Radny Mielke w ostatniej kadencji reprezentował powiat w tej komisji. Nie krył żalu, że tym razem nie będzie mógł zasiadać w jej szeregach. Podobnie jak radny Kazimierz Zieliński, który proponuj±c jego kandydaturę stwierdził, że jego udział w niej był użyteczny.

  ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071