Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Mieszkańcy niemalże każdej gminy w Polsce borykają się z problemem jak skontaktować się z przedstawicielami władzy lokalnej. Próbując dotrzeć do włodarzy gmin często natrafiają na mur, który trudno przebić. 

"Zapytaj burmistrza"

Prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie wyznaczają terminy, w których spotykają się z mieszkańcami małych ojczyzn. Mimo to, bezpośrednie spotkanie z włodarzem gminy graniczy z cudem. Z podobnym problemem borykali się również Oborniczanie. Nie zawsze mogli przybyć do urzędu w wyznaczonym terminie i nie zawsze burmistrz miał czas na takie spotkanie. W Gminie Oborniki cała sytuacja została naprawiona jak za machnięciem czarujące różczki.

Burmistrz Obornik chcąc ułatwić bezpośrednie z nim kontakty, uruchomił internetowy formularz kontaktowy. Na stronie internetowej kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia pojawił się formularz - "Zapytaj Burmistrza". Ideą formularza jest ułatwienie komunikacji na linii władza lokalna - mieszkańcy.

Burmistrz Obornik Tomasz Szrama wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców Gminy Oborniki. Dostrzega ich problemy i czuje się zobowiązany do udzielania im pomocy w ich rozstrzyganiu. Rozwiązanie zastosowane przez obornicki Urząd Gminy pozwoli zaoszczędzić czas, którego w dzisiejszym świecie ciągle brakuje. "Zapytaj burmistrza" ma sprawić, że problem, który trapi mieszkańców gminy, zostanie szybko przedstawiony przedstawicielom władzy lokalnej. Chciałoby się rzec: łatwo, szybko i przyjemnie.

Chcąc zadać pytanie burmistrzowi za pomocą formularza należy wejść na stronę internetową Urzędu Miasta. Tam w lewym dolnym rogu znajduje się rubryka, o której mowa. W formularzu należy podać telefon oraz adres email, na który burmistrz prześle odpowiedź. Już po kilku dniach na adres burmistrza napłynęło kilka emaili. Najczęściej dotyczyły one takich kwestii jak odśnieżanie dróg, inwestycje gminne, czy dyżury aptek. Tomasz Szrama ma nadzieję, że z takiej formy kontaktu z burmistrzem będą chętnie korzystać mieszkańcy naszej gminy.

  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+4 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Marcin
Data: 12.01.2011 23:09:14

Popieram pomysł Pana Burmistrza.Pani Rydzewska nie miała ochoty na kontakt z zwykłymi ludźmi.Oby tak dalej i faktycznie było to realne


oborniczanin
Data: 13.01.2011 14:41:30

TYLKO CO MARCINIE Z TEGO WYNIKA??? NA RAZIE KONCERT ŻYCZEŃ I OBIETNIC. RYDZEWSKA DZIAŁAŁA, SZRAMA POLEMIZUJE, TAKA TO RÓŻNICA


młody
Data: 24.01.2011 14:43:59

Warto rozmawiać - popieram Marcina


emeryt
Data: 04.02.2011 13:00:57

chętnie zobaczę grupę ludzi utworzoną przez urząd która sprzątała by np zaniedbaną ul młyńską przy aptece a zimą to ani razu nie był odgarnięty śnieg a za poprzednika było inaczej i tu jest różnica.


zosia
Data: 10.02.2011 21:05:19

zacznijmy od tego że Pan Szrama sam nie odpisuje na pytania tylko ludźmi się wysługuje, dba o swój wygląd a ma w dupie innych mieszkańców gminy, wycofał prawie wszystkie inwestycje na wioskach a przecież w kampanii obiecał że pomoże, zapomniał dodać że pomoże ale tam gdzie on mieszka a inne wsie ma w dupie zapewne nawet nie wie jakie są potrzeby, w tym roku miała być robiona droga w pewnej wsi Pani Rydzewska miała już podpisane papiery ale nowa władza przyszła i odwołała. Życze powodzenia Panu Szramie i nie jestem przeciwko ale niech zacznie wkońcu robić coś dla innych a nie dla siebie.


zbigniew1323113
Data: 26.02.2011 23:09:15

każdy mieszkaniec Gminy powinien mieć możliwość spotkania i porozmawiania z Burmistrzem,dlatego powinny być zapisy w sekretariacie powinne być wyznaczone dni i godziny przyjęć przez Burmistrza i jego zastępce.A nie przez internet przeciez wszystcy nie posiadają internetu.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071