Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Takie pytanie na Sesji Rady Miasta padło w kierunku byłej burmistrz Obornik Anny Rydzewskiej. Na posiedzeniu radnych Obornik głos zabrały Zenona Jusiak i Maria Mensfeld, wolontariuszki w schronisku "Azorek". 

Celem wizyty było złożenie petycji na ręce przedstawicieli władzy lokalnej. Zwracamy się z usilną prośbą do Radnych Miasta Oborniki o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do zmiany tragicznej sytuacji zwierząt w obornickim schronisku - mówiła Zenona Jusiak.

Zwierzęta egzystują w dużej gromadzie bez żadnych podziałów, walcząc o karmę i legowisko wzajemnie się zagryzając, suki nie są sterylizowane, budy mają pojedyncze ściany z dziurami bez ocieplenia, zwierzęta nie otrzymują karmy w niedziele i święta, brak opieki weterynaryjnej, większość bud nie jest zaopatrzona na zimę choćby w słomę.To tylko niektóre zarzuty wymienione w petycji wolontariuszek działających w schronisku skierowanej do Burmistrza Obornik Tomasza Szramy i radnych Rady Miasta Oborniki.

Zenona Jusiak i Maria Menssfeld wspominają o wielu sytuacjach, których były świadkami, a które świadczą o niehumanitarnym traktowaniu zwierząt w obornickim schronisku. Poranione, odmrożone i padające w połogu - takie sytuacje zaobserwowały wolontariuszki przebywając w schronisku przez miesiąc. Kobiety apelowały do radnych o podejmowanie mądrych uchwał, które uwzględnią dobro czworonogów.  



Źródło:


Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+2 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

on
Data: 12.01.2011 06:38:41

Nawiedzone kobiety. Panie redaktorze czy burmistrz teraz wybuduje hotel dla psów? może z jakuzzi? Kontrola była z gminy i z tego co wiem jest normalnie zresztą nie raz tam byłem i jest tam jak w każdym innym schronisku no ale trzeba winę zwalać na poprzedników póki można:)


Marcin
Data: 12.01.2011 23:14:33

Pani Rydzewska chyba nigdy nie lubiła bezpańskich psów.
Pewien stolarz wystąpił do niej z propozycją że wykona za pół darmo budy ocieplane jednak dostał odpowiedz odmowną. I na tym się skończyło.


zorientowany
Data: 13.01.2011 20:55:34

Bo to nie Pani Rydzewska miała kupować budy tylko kierownik schroniska. Taka to różnica była. Poza tym, jeśli rzekomy stolarz chciał wybudować budy to mógł zaproponować to temu kierownikowi a kierownik Radzie Miejskiej zwiększenie budżetu schroniska na te budy. Tak działa Marcinie rozporządzanie publicznymi pieniędzmi. Prawda jest taka, że nigdy nie było problemu z Azorkiem, dopiero w kampanii Szramy poniosło Małecką. Zresztą pamiętam jak ze dwa lata temu była akcja "Buda dla Psa". Wielu ludzi poparło finansowo inicjatywę i krótko mówią zostali oszukani przez wolontariuszy, miłośników piesków i kierownictwo schroniska. O tym nawet wspominał Bukowski na sesji. Sam został oszukany wpłacając pieniądze na fikcyjne budy.


Aga
Data: 14.01.2011 20:32:45

A ja myślałam że kampania się skończyła.


Leszek
Data: 16.01.2011 18:34:50

Pani Rydzeska zarabiała podobno bagatela 12tyś. zł!!!!!!! To jest nienormalne! Pomijam fakt ,że jakiekolwiek przetargi podobno wygrywali jeje znajomi!!! To jest chore! DObrze się stało,że tej baby już nie ma na tym stanowisku!!!!


Monikaaa
Data: 20.01.2011 02:34:05

W schronisku w Obornikach dobrze się nie działo, lecz teraz już jest lepiej i mam nadzieje że będzie jeszcze 1 lepiej!
Czy to normalne że około 200 psów biega razem na jednym wybiegu i nie są zamykane w kojcach, nie są oddzielone małe od dużych stare od młodych? Jedzenie dostają w dużych skrzynkach i często te małe i słabsze nie mają dostępu do miski!
Przed takie coś psy się zagryzają nawzajem, a łatwo jest wybudować boksy lecz potrzebne są chęci...
W niedziele i w święta nie ma nikogo więc i psy nie mają jedzenia!
Teraz za czasów Pana Szramy jest już lepiej matki z szczeniakami w ciepłym pomieszczeniu i nie zamarzają, budowany jest ocieplane pomieszczenie dla małych psów itp!
Te psy nie zawiniły ze są w schronisku to przez ludzi tam trafiły a my powinniśmy im dać godne życie a nie głód ból i cierpienie!
To powinien być przytułek dla skrzywdzonych psów a nie jak było do tej pory!


Psiutka
Data: 03.02.2011 11:59:08

Wcześniej wziąłem pieska z tego schroniska od ówczesnego kierownika (ponad rok temu) usłyszałem: co Pan chce od psa za 30zł (tyle kosztowało wykupienie psa ze schroniska). Jak się okazało pies nie był szczepiony, niewysterylizowany! Ówczesny wtedy wiceburmistrz (złożyłem skargę na kierownika) zaproponował, że to niedopatrzenie schroniska i zaszczepienie psa na koszt miasta, a sterylizację już prywatnie. Jak reportaże w tv informują są gorsze schroniska niż "azorek". Problem jest taki, że szuka się sensacji, a nie wychowuje się dzieci w duchu miłości do bliźniego i poszanowaniu przyrody!!

Myślę, że P. burmistrz nawet nie wiedziała o sprawie. Jak Później okazało się, Pan wiceburmistrz rozmawiając ze mną przedstawiał się jako burmistrz i nie widział problemów w Azorku.

W obornikach jest tyle Firm i jeśli do nich zwrócić się z prośbą o wykonanie konkretnego dobra na rzecz schroniska i wystawienie dyplomu "Firma przyjazna zwierzętom" i Azorek dziękuję... myślę, że wtedy większa pomoc docierałaby do zwierząt - pieniądze mają to do siebie, że się rozchodzą i efektów nie widać...

Niech wolontariat przygotuje rozpiskę potrzebnych rzeczy do wykonania i niech uda się po firmach! Zobaczymy efekty!!


Psiutka
Data: 03.02.2011 14:23:51

Może reportaż powinien być napisany czy też w formie wideo na www na podstawie przeżyć i odczuć ludzi, którzy wzięli zwierzaka z AZORKA - a nie tutaj uprawianie polityki nawet w komentarzach, kto lepszy kto gorszy. A prawda taka jest, że zwierzęta często stają się niechcianymi prezentami i temu też jest winny ten a nie inny burmistrz?

Bo psy nieokarmiane w niedziele itp. A ile osób z dziećmi z Obornik np. w niedzielne popołudnie spaceruje do schroniska i chociażby raz dokarmiło jakieś zwierzątko przez płot??