Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W środę, 1 grudnia w samo południe w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się uroczyste ślubowanie nowo wybranych radnych Rady Powiatu w wyborach samorządowych.  W tym dniu zaplanowano wybór Przewodniczącego Rady, jego zastępcy, wybór Starosty, Wicestarosty oraz członków Zarządu.      

Do momentu wybrania nowego przewodniczącego sesję, zgodnie ze zwyczajem prowadził Senior Rady Powiatu. Rola ta przypadła Zygmuntowi Dyczkowskiemu. Na wstępie wprowadzono dodatkowy punkt do porządku obrad, który dotyczył rezygnacji Tomasza Szramy z mandatu radnego. Jego miejsce ma zająć Kwiryn Naparte.

Po uroczystym ślubowaniu nowi radni przystąpili do tajnych wyborów.  Radny Zieliński zaproponował, by wybory, z powodu braku niektórych radnych ograniczyć do wyłonienia przewodniczącego i zastępcy przewodniczącego Rady Powiatu.  Jego sugestia, zdecydowaną większością głosów nie została rozpatrzona  pozytywnie. Przy pomocy sprawnie działającej komisji skrutacyjnej dokonano pełnego wyboru władz Powiatu Obornickiego. Ogromny aplauz i stuprocentowe poparcie radnych zdobył nowo wybrany Starosta Powiatu Obornickiego, pan Adam Olejnik, któremu niemal wszyscy radni oraz inni uczestnicy środowej sesji serdecznie pogratulowali.

Adam Olejnik, prawnik znany jako wieloletni samorządowiec, niezwykle biegły w budżecie  - jednym z najtrudniejszych aspektów gospodarki samorządowej. W minionych czterech latach pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Budżetowej.  Mimo skromnych i ograniczonych finansów powiatu i wbrew zapowiedziom niektórych sceptyków, pan Adam w stałej i rozważnej współpracy ze skarbnikiem, Zarządem Powiatu oraz pracownikami Starostwa, przyczynił się nie tylko do realizacji wielu często kosztownych  inwestycji ale do utrzymania płynności finansowej Powiatu Obornickiego.  

W swoim pierwszym, jako Starosta, wystąpieniu zadeklarował m.in. ścisłą, zgodną i owocną współpracę ze wszystkimi samorządami gminnymi, wchodzącymi w skład naszego powiatu.  Obiecał zachowaniu jawności w urzędach oraz rzetelną służbę dla wszystkich mieszkańców.

- Będzie to najtrudniejsza kadencja w historii powiatu - mówił nowy starosta - gdyż jego  budżet ciągle się zmniejsza.  Zachodzi więc konieczność racjonalnego podejścia do wydatków i podejmowania przez Radę mądrych decyzji i trafnych uchwał.  Zróbmy wszystko, by powiat istniał i miał się dobrze.

Na koniec swojego wystąpienia, nowy starosta zaapelował do radnych o jak najszybsze rozpoczęcie prac nad projektem przyszłorocznego budżetu. Ponadto poprosił wszystkich o wyrozumiałość wsparcie ale także o konstruktywną krytykę.  

Niezwykłym momentem na pierwszej sesji IV Kadencji Rady Powiatu należało wystąpienie pana Piotra Sitka, sekretarza obornickiego Starostwa.  Dziękując bukietami kwiatów byłemu staroście Gustawowi Wańkowiczowi i witając nowego starostę Adama Olejnika pan Piotr, zawsze opanowany i powściągliwy, ogromnie się wzruszył, czym zaraził większość obecnych na Sali. Nasza redakcja z nie mniejszym wzruszeniem pragnie pogratulować, nowemu staroście  panu  Adamowi Olejnikowi i życzyć mu wielu sukcesów na niwie samorządowej oraz oddanych i mądrych współpracowników, by wspólnie z nimi osiągać satysfakcję i zadowolenie z prężnego rozwoju naszej powiatowej ojczyzny.

Brygida Małecka Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071