Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W środę, 14 grudnia, starosta obornicki Adam Olejnik i wicestarosta Andrzej Okpisz podpisali umowę na budowę drogi Oborniki - Gołaszyn - Maniewo - Świerkówki. Władze samorządu powiatowego ubiegały się o dotację na tę inwestycję z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.  

Wypełnianie wniosków i analizowanie stosu dokumentów opłacało się. Powiat Obornicki znalazł się na liście zakwalifikowanych do programu.

Umowa podpisana w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu przez przedstawicieli obornickiego samorządu powiatowego określa terminy wykonania inwestycji, mówi o konsekwencjach jej niedotrzymania, czy też kwotach jakie zostaną przekazane na ten cel.

Powiatowi Obornickiemu udało się uzyskać dotację w kwocie 3 755 061,36 złotych. Stanowi ona osiemdziesiąt procent inwestycji. Pozostałe dwadzieścia zostanie pokryte z zasobów finansowych powiatu. Budowa drogi ma trwać dwa lata. Termin zakończenia prac budowlanych, zgodnie z umową, upływa z końcem 2012 roku.

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z WRPO powiat zbuduje 10-kilometrowy odcinek drogi prowadzący z Obornik do Świerkówek przez Gołaszyn i Maniewo. Inwestycja wyniesie 4 700 000 złotych.  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -1 (+0 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Klaudia
Data: 10.01.2011 17:42:38

A może by tak zrobili drogę przy ul. Droga Leśna nie ma ani chodnika a ni drogi przez którą dałoby się przejechać samochodem!!


Kaja
Data: 18.01.2011 21:25:39

Zapraszam również do samej miejscowości Gołaszyn. My nie mamy żadnej drogi, w porze deszczowej jedno wielkie bagno, zakopane auta w błocie i dziurach to norma, nie wspomnę już o uszkodzeniach aut. Wyjść z domu można tylko w GUMOFILCACH a i w takim obuwiu trudno iść. Błoto, muł, syf
Wstyd


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071