Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W ¶rodę, 14 grudnia, starosta obornicki Adam Olejnik i wicestarosta Andrzej Okpisz podpisali umowę na budowę drogi Oborniki - Gołaszyn - Maniewo - ¦wierkówki. Władze samorz±du powiatowego ubiegały się o dotację na tę inwestycję z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.  

Wypełnianie wniosków i analizowanie stosu dokumentów opłacało się. Powiat Obornicki znalazł się na li¶cie zakwalifikowanych do programu.

Umowa podpisana w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu przez przedstawicieli obornickiego samorz±du powiatowego okre¶la terminy wykonania inwestycji, mówi o konsekwencjach jej niedotrzymania, czy też kwotach jakie zostan± przekazane na ten cel.

Powiatowi Obornickiemu udało się uzyskać dotację w kwocie 3 755 061,36 złotych. Stanowi ona osiemdziesi±t procent inwestycji. Pozostałe dwadzie¶cia zostanie pokryte z zasobów finansowych powiatu. Budowa drogi ma trwać dwa lata. Termin zakończenia prac budowlanych, zgodnie z umow±, upływa z końcem 2012 roku.

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z WRPO powiat zbuduje 10-kilometrowy odcinek drogi prowadz±cy z Obornik do ¦wierkówek przez Gołaszyn i Maniewo. Inwestycja wyniesie 4 700 000 złotych.  ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: -1 (+0 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Klaudia
Data: 10.01.2011 17:42:38

A może by tak zrobili drogę przy ul. Droga Le¶na nie ma ani chodnika a ni drogi przez któr± dałoby się przejechać samochodem!!


Kaja
Data: 18.01.2011 21:25:39

Zapraszam również do samej miejscowo¶ci Gołaszyn. My nie mamy żadnej drogi, w porze deszczowej jedno wielkie bagno, zakopane auta w błocie i dziurach to norma, nie wspomnę już o uszkodzeniach aut. Wyj¶ć z domu można tylko w GUMOFILCACH a i w takim obuwiu trudno i¶ć. Błoto, muł, syf
Wstyd


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071