Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W miniony piątek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki odbył się wieczór poetycko-muzyczny zatytułowany "Aniele Tyś mi dany". Został on połączony z promocją tomiku poezji autorstwa pani Barbary Zielińskiej. 

Piątkowe spotkanie zostało przygotowane przez Towarzystwo Literackie"Poetycki Wędrowiec" działające przy bibliotece. Jego członkowie, gratulując swojej koleżance sukcesu, śpiewali piosenki, recytowali wiersze i kierowali w jej stronę słowa uznania. Pani Basia to wspaniały człowiek, ten tomik jest zwieńczeniem jej długoletniej pracy - mówiła wzruszona Marta Józefczyk - pracownik biblioteki.

Aniele Tyś mi dany to nie tylko nazwa wieczoru poetycko-muzycznego, to również tytuł tomiku poezji. Znalazły się w nim wiersze wyrażające ból po stracie córki, jak również nadzieję na to, że zasila ona grono aniołów.  

Specjalnie dla tej, której ten wieczór został poświęcony - pani Barbary Zielińskiej, wystąpiła Alicja Jastrząbek. Wykonała takie utwory jak "Dumka na dwa serca", "Walc Barbary", czy "Niech żyje bal". Swoim głosem zabranych zachwycił również Piotr Buchowiecki - artysta z Poznania, który specjalnie na ten wieczór zagościł w Obornikach.

Na spotkaniu pod tak malowniczym tytułem nie mogło zabraknąć aniołów. Dwie dziewczynki, członkinie klubu "Mądra Sowa" założyły białe szaty i anielskie skrzydła. Recytując wiersze autorstwa pani Barbary spowodowały, że łzy cisnęły jej się do oczu.

 Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071