Data: , ¬ródło: Motoklub Oborniki, Oborniki

3 maja na obornickim torze motocrossowym odbyła się I Runda Motocrossowych Mistrzostw Okręgu motocykli i quadów. Wspaniała pogoda oraz duża przerwa między zawodami tego rodzaju spowodowały...

...że na zawody przybyła rekordowa ilo¶ć kibiców. Gorzej było z frekwencj± zawodników, ale tego dnia w kraju odbywało się jeszcze trzy takie imprezy.

Jednak zawodnicy którzy przybyli prezentowali wysoki poziom i do tego tor motocrossowy po przebudowie tworzyło wspaniałe widowisko. Obornicki tor zmodernizowany jest w tej chwili jednym z najciekawszych torów motocrossowych w kraju i nie tylko. Przepiękne loty motocyklistów na nowo wyprofilowanych skokach oraz jego specyfika stadionowa tworzy wspaniałe rzadko spotykane widowisko.

Podczas tych zawodów bardzo wysoki poziom wręcz w niektórych momentach zapieraj±cy dech tworzyło dwóch reprezentantów kraju, uczestników mistrzostw ¶wiata enduro braci Mateusz i Łukasz Bębenik, w walce o zwycięstwo z naszymi zawodnikami Bartkiem Szafranem i Maćkiem Dróbk±. Niestety w końcówce pierwszego biegu Bartkowi zdefektował motocykl i wyeliminował go z dalszej jazdy, natomiast Maciek wygrał ten bieg w pięknym stylu przed wspomnianymi kadrowiczami. Drugi bieg Maciek spóĽnił trochę start i to się zem¶ciło. Maciek dojechał do mety jako drugi i takie miejsce zaj±ł w końcowej klasyfikacji.

Klasa weteran należała do zawodników Unii Poznań, któr± wygrał Marcin Rzętkowski przed Krzysztofem Marchewk±. Natomiast w pozostałych klasach dominowali Oborniczanie. Piękne widowisko stworzyli zawodnicy klasy senior gdzie trzech zawodników Motoklubu Darek Majchrzak, Szymon Przymusiński i Jacek Grabowski z RogoĽna byli bezkonkurencyjni. Podobnie było w wy¶cigu quadów w którym wystartowali wszyscy zawodnicy Motoklubu, którzy aktualnie stanowi± ¶cisł± czołówkę Kraju. I tak też było w wy¶cigu. Bezkonkurencyjny tego dnia był Tomek Przybylski wygrywaj±c te zawody a zaraz zanim również w pięknym stylu był Filip Lubka a Jacek Stelmaszyk zaj±ł egzeqvo z Tomkiem Kasprzakiem z ATV Polska trzecie miejsce.

W klasie junior bezkonkurencyjny był Michał Byczyński a Dawid Zaręba trzeci, obaj z Motoklubu.

Dużo emocji wzbudzali zawodnicy klasy młodzik w wieku 8 - 12 lat. Tu poza zasięgiem był do¶wiadczony już zawodnik Motoklubu, ubiegłoroczny v-ce mistrz Polski w kl. 65ccm Piotr Dereń, na drugim miejscu robi±cy ostatnio duże postępy Oborniczanin Miłosz Kozica. Natomiast bardzo podziwiany i gor±co dopingowany przez kibiców był nasz 10 latek Piotrek Kowalczyk, który dopiero od dwóch tygodni regularnie trenuje i doskonale sobie radził w bardzo trudnych warunkach jakie były tego dnia na torze zajmuj±c trzecie miejsce.

Następne zawody jakie odbęd± się na Obornickim torze odbęd± się 24/25 czerwca 2006 r.

Waldemar Iracki¬ródło: Motoklub Oborniki

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+3 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071