Data: , Źródło: Motoklub Oborniki, Oborniki

3 maja na obornickim torze motocrossowym odbyła się I Runda Motocrossowych Mistrzostw Okręgu motocykli i quadów. Wspaniała pogoda oraz duża przerwa między zawodami tego rodzaju spowodowały...

...że na zawody przybyła rekordowa ilość kibiców. Gorzej było z frekwencją zawodników, ale tego dnia w kraju odbywało się jeszcze trzy takie imprezy.

Jednak zawodnicy którzy przybyli prezentowali wysoki poziom i do tego tor motocrossowy po przebudowie tworzyło wspaniałe widowisko. Obornicki tor zmodernizowany jest w tej chwili jednym z najciekawszych torów motocrossowych w kraju i nie tylko. Przepiękne loty motocyklistów na nowo wyprofilowanych skokach oraz jego specyfika stadionowa tworzy wspaniałe rzadko spotykane widowisko.

Podczas tych zawodów bardzo wysoki poziom wręcz w niektórych momentach zapierający dech tworzyło dwóch reprezentantów kraju, uczestników mistrzostw świata enduro braci Mateusz i Łukasz Bębenik, w walce o zwycięstwo z naszymi zawodnikami Bartkiem Szafranem i Maćkiem Dróbką. Niestety w końcówce pierwszego biegu Bartkowi zdefektował motocykl i wyeliminował go z dalszej jazdy, natomiast Maciek wygrał ten bieg w pięknym stylu przed wspomnianymi kadrowiczami. Drugi bieg Maciek spóźnił trochę start i to się zemściło. Maciek dojechał do mety jako drugi i takie miejsce zajął w końcowej klasyfikacji.

Klasa weteran należała do zawodników Unii Poznań, którą wygrał Marcin Rzętkowski przed Krzysztofem Marchewką. Natomiast w pozostałych klasach dominowali Oborniczanie. Piękne widowisko stworzyli zawodnicy klasy senior gdzie trzech zawodników Motoklubu Darek Majchrzak, Szymon Przymusiński i Jacek Grabowski z Rogoźna byli bezkonkurencyjni. Podobnie było w wyścigu quadów w którym wystartowali wszyscy zawodnicy Motoklubu, którzy aktualnie stanowią ścisłą czołówkę Kraju. I tak też było w wyścigu. Bezkonkurencyjny tego dnia był Tomek Przybylski wygrywając te zawody a zaraz zanim również w pięknym stylu był Filip Lubka a Jacek Stelmaszyk zajął egzeqvo z Tomkiem Kasprzakiem z ATV Polska trzecie miejsce.

W klasie junior bezkonkurencyjny był Michał Byczyński a Dawid Zaręba trzeci, obaj z Motoklubu.

Dużo emocji wzbudzali zawodnicy klasy młodzik w wieku 8 - 12 lat. Tu poza zasięgiem był doświadczony już zawodnik Motoklubu, ubiegłoroczny v-ce mistrz Polski w kl. 65ccm Piotr Dereń, na drugim miejscu robiący ostatnio duże postępy Oborniczanin Miłosz Kozica. Natomiast bardzo podziwiany i gorąco dopingowany przez kibiców był nasz 10 latek Piotrek Kowalczyk, który dopiero od dwóch tygodni regularnie trenuje i doskonale sobie radził w bardzo trudnych warunkach jakie były tego dnia na torze zajmując trzecie miejsce.

Następne zawody jakie odbędą się na Obornickim torze odbędą się 24/25 czerwca 2006 r.

Waldemar IrackiŹródło: Motoklub Oborniki

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+3 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071